Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Seymour Duncan Blackout AHB-2: Aktívne snímače v boji s konkurenciou v metalovom svete (+Jackson JS32T)

Tento týždeň sa pozrieme na známe snímače Seymour Duncan Blackout AHB-2. Jedná sa o 2. generáciu aktívnych snímačov od Seymour Duncan. Tí sú na trhu už dlho, skôr sa však venovali pasívnym snímačom. S nástupom Blackoutov tak zvýšili konkurenciu v metalovom svete, čo sa im vyplatilo, keďže prvú generáciu Blackoutov používal aj Mick Thompson (Slipknot).

AHB-2 majú veľmi vysoký output, čo poteší ľudí, ktorí chcú hrať tvrdšiu hudbu, no nemajú doma high gain aparát. Gitara totiž skresľuje tak, že oproti iným snímačom netreba pridávať až toľko gainu ako obyčajne. To sa mi však stalo “osudným“ pri snažení sa dostať clean zvuk. Ako budete počuť na videu, snímače veľmi ochotne využijú tvrdšie hranie po strunách, miestami akoby som mal zapnutý jemný overdrive. Snímače ale majú krásne, mohutné basy.

Čo sa týka skresleného zvuku, tak tam nie je toho veľa čo vytknúť. Jediná vec čo mne osobne nesedela je, že snímače sú nastavené o pár percent viac na stredy a výšky. To je však len môj osobný názor, každý si nastavuje zvuk ináč. Celkovo sú snímače viac ako vhodné na metal. Lezie z nich agresívny zvuk, čiže nie je problém sa s jednotlivými tónmi vyhrať ako aj používať rôzne techniky a ozdoby. To, že sú snímače veľmi silné, neznamená, že celkový zvuk nie je konkrétny. S tým problém vôbec nie je, presnosť tónov sa vôbec pri toľkom gaine nestráca. K tomu ak sa ešte pridá overdrive pre ešte lepšie okresanie tónov, tak je to jedna báseň. Na sóla sú AHB-2 tiež dobré, sustain stačí, definícia tónov je perfektná aj pri rýchlom hraní.

Reklama
Speváčka Katarína Knechtová prichádza s tanečnou novinkou

Aby som to zhrnul: AHB-2 sú predovšetkým pre metalistov. Sú to agresívne snímače s výborným zvukom, ktoré nemajú problém s konkrétnosťou jednotlivých tónov. Je to ideálny snímač pre gitaristov v kapelách, keďže má skvelý zvuk a v rámci kapely sa určite nestratí. Čistý zvuk je OK, treba však jemne hrať, poprípade ak vlastníte digitálny aparát, čistý zvuk by ste mali z toho dostať ľahšie ako ja z Peavey 6505. Snímače vhodné skôr na klasické high gain metalové veci ako na progresívne štýly.  Ak rozmýšľate o výmene snímačov, nemali by ste určite zabudnúť na AHB-2.

Pár slov venujem aj gitare. Jedná sa o model Jackson JS32T v krásnej a výraznej farbe Ferrari Red. Jedná sa o cenovo dostupný Jackson nástroj, ktorý to však na sebe nedá spoznať. O zvuku sa zmieňovať nebudem, keďže tam je vymenená elektronika. Od výroby sa dávajú do gitary Jackson snímače, ktoré však taktiež vzhľadom k cene hrajú výborne.

Sima Martausová si po svadbe zmenila umelecké meno a predstavuje novú skladbu Slovo chlapa

Krk gitary je skrutkovaný a má menzúru 25,5“. Hraje sa na ňom veľmi ľahko či už sa jedná o rytmické hranie alebo sólovanie. Gitara je ľahká, je aj lepšie vyvážená oproti starým modelom. Tie padali na hlavu, pri tejto novšej sérii si na to už dali pozor. Ladenie drží, polohy rúk sú pohodlné a bezproblémové. Čo sa týka prístupu k vyšším pražcom, s tým nie je problém, keďže tvar tela dovoľuje veľa. Gitara je vhodná nie len pre začiatočníkov, tvaru tela sa netreba báť.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Prenosný reproduktor RAZE 4 Origin od značky Niceboy vám bude robiť spoločnosť doma aj vonku – je odolný proti vode aj prachu a na...

Správy

Značku Marshall určite netreba nikomu predstavovať. Velikán vo výrobe gitarových zosilovačov, ktoré používajú najväčšie hudobné legendy sveta sa rozhodol priniesť svoj zvuk aj do...

Správy

Obľúbená značka Niceboy prednedávnom predstavila nový bezdrôtový reproduktor Niceboy RAZE 3 Guru, ktorý je vhodný do interiéru aj exteriéru. Reproduktor je síce menších rozmerov,...

Správy

NAMN show je pre hudobníkov najväčším sviatkom na svete. Výstava spája každý rok v januári stovky obchodníkov a hudobníkov a predstavuje nové produkty pre...