Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Sharpe festival už tento víkend, čaká Vás viac ako 40 koncertov

Medzinárodný hudobný festival a konferencia SHARPE sa bude konať už tento víkend. Dvojdňové podujatie prinesie 3. a 4. septembra do bratislavskej Novej Cvernovky viac ako 40 koncertov na 6 pódiách, interpretov a hudobných profesionálov privíta z viac ako 15 krajín.

Dramaturgia festivalu dáva priestor tým najsviežejším hudobným projektom rôznych žánrov zo Slovenska aj zahraničia. V úvodnom dni návštevníkov čakajú koncerty domácich Isobutane, Edúv Syn, Stroon či Lomnické Čháve, ale tiež český elektronický producent HRTL, litovské power girl trio shishi alebo maďarský math-rock Kytaro. Sobota bude patriť luxemburskej pesničkárke C’est Karma, poľským avant-rockerom Javva alebo španielskym Pódium. Domácu scénu zastúpia Bulp, Queer Jane, Raptor Koch, I Am Planet a mnohí ďalší. Súčasťou hudobného programu budú tiež akustické koncerty vopred neoznámených interpretov pod hlavičkou In Between Books. Párty koncept Nočná sa počas sobotňajšej noci zhostí Underground stagu, na ktorý prinesie techno a temnú elektroniku. Časový harmonogram koncertov nájdete na webe.

Okrem návštevníkov sa interpreti môžu ukázať zároveň pred profesionálmi z hudobného biznisu. Hudobná konferencia otvorí na SHARPE aktuálne témy formou prednášok, panelových diskusií, workshopov či osobných stretnutí. Za účasti bieloruských predstaviteľov rady pre kultúru sa bude hovoriť o krehkosti slobody a vplyve politických pomerov v krajine na kultúrny život. O tom, ako si vedia navzájom pomôcť hudba a mesto budú diskutovať Matúš Vallo a prvý amsterdamský nočný primátor Mirik Milan.

Reklama

Hosťami hudobnej konferencie budú okrem iných Anne Haffmans z britského vydavateľstva Domino Records či agentka Beckie Sugden z  ICM Partners, ktorá spolupracuje s menami ako Anderson.Paak, Noname alebo Playboi Carti. Témami budú úloha hudobných agentov, budúcnosť vydavateľstiev, alebo čo môže hudobný priemysel spraviť tvárou v tvár klimatickej zmene. Chýbať nebudú listening session a speed-meeting session so zástupcami zahraničných festivalov a bookingových agentúr. Rozpis programu konferencie môžete nájsť na webe.

Organizátori SHARPE pripravujú festival s rešpektovaním pandemických opatrení a v súlade s platnými nariadeniami vlády a ÚVZ SR. Návštevníci sa aj preto musia pri vstupe preukázať potvrdením o očkovaní alebo negatívnym výsledkom testu na COVID-19. Otestovať sa bude možné bezplatne aj pri vstupe na festival vďaka partnerovi bezpečnosti Vacuumlabs.

Bicyklom na Sharpe!

Reklama

Návštevníkov tiež vyzývajú nechať autá zaparkované doma a na festival prísť na bicykloch, pre ktoré bude v areáli Cvernovky pripravené plnohodnotné parkovisko. Iniciatíva Bicyklom na Sharpe!, pripravená v spolupráci s Európskou komisiou a Veľvyslanectvom Holandského kráľovstva je tak symbolickým indikátorom, že festivaly sa dajú organizovať aj s minimálnym dopadom na životné prostredie.

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Kapela Horkýže Slíže oznámila na 14.9.2021 vydanie nového albumu Alibaba a 40 krátkych songov 2. Okrem krstu, ktorý sa bude konať v Music a...

Kapely

Žilinská kapela landless 10. septembra 2021 vydala svoj prvý album, ktorý nesie názov „Mirrors“. Na albume sa nachádza 9 piesní, pričom kapela počas prebiehajúceho...

Novinky zo sveta hudby

Multiplatinový Modrý album Mira Žbirku, ktorý vyšiel pred dvadsiatimi rokmi, reštartoval jeho tvorbu do nového tisícročia a znamenal veľký návrat na pódiá megaúspechom skladby Čo...

Zaujímavosti

Potrebujete motiváciu na pohyb, lepší spánok alebo dodržiavanie pitného režimu? Inteligentné hodinky X-fit Watch 2 od značky Niceboy dokážu monitorovať nielen váš tep, krvný...

Reklama