Šiesty ročník najdlhšieho slovenského multimediálneho festivalu Vrbovské Vetry 2012 sa začal.

0
3
views

V pondelok 9. júla sa vo Vrbovom začal šiesty ročník najdlhšieho slovenskéhohudobno-recesistického multimediálneho festivalu Vrbovské vetry a potrvá až do nedele 15. júla. Tak ako po minulé roky ponúkne známe mená slovenskej ,českej a európskej rockovej a nezávislej scény, letné kino, besedy, či divadlo a tradične sa bude niesť v duchu humoru bratov Jobusovcov a multiorganizácie Kriak. V pondelok 9.7. začali sprievodné akcie ,ktorých presnejší program uvádzame nižšie. Každý večer bude uvedený kvalitný film v rámci letného kina Bažant kinematograf a pred samotným premietaním sa budú tradične konať hudobné vystúpenia a besedy, napríklad Lampa so Štefanom Hríbom, ktorého hosťami budú Ivan Mikloš a Richard Sulík, alebo debata s kazateľom a spisovateľom Danielom Pastirčákom. Na všetky tieto večery bude vstup zdarma a budú sa konať pred kultúrnym domom vo Vrbovom. V sobotu 14.7. prebehne hlavný festivalový večer na ktorom sa predstavia skupiny ako Banjo Band Ivana Mládka, Srečna Mladina zo Slovinska, spoločné vystúpenie Michaela Kocába s Karpatskými Chrbátmi (s ktorými nahral aj niekoľko spoločných piesní na ich nový album Veget), ojedinelý projekt Záhradné domčeky s gitarou vyrobenou z rýla, basgitarou z krompáča a bicími zo sudov, festivalové klasiky ako Vrbovskí Víťazi, Slobodná Európa, či Chikilikitua a ich Projekty, ale aj balkánska dychovka Balkansambel, Vetroplach (ktorý bude mať za úlohu odplašiť povestný Vrbovský veter) a mnohí ďalší. Program bude prešpikovaný vtipnými vsuvkami z dielne bratov Jobusovcov. Budú sa konať preteky Formule Nula, kde sa pilot nachádza mimo kokpitu vozidla, no napriek tomu musí mať prilbu a tým je zaručená jeho úplná bezpečnosť, dostihy Velká Vrbovská na zbrusu nových pevnejších a bezpečnejších húpacích koňoch,výprava do stredu sveta a vesmíru spojená s prednáškou samotného minerála multiorganizácie Kriak Andreja Budislava Jobusa a mnohé ďalšie zaujímavé počiny… A to všetko pod záštitou samotného pána Preccedu Húpacého kona !

Vstupné na hlavný festivalový večer bude 14 euro v predpredaji cez internet na stránke Tixy.sk  alebo 15 euro na mieste.

Ďalšie podrobnosti nájdete na našom webe:

www.vrbovskevetry.sk

Na festivale bude k dispozícii stanové mestečko priamo v areáli a samozrejmosťou bude aj dostatočný počet parkovacích miest zdarma. Veľkou výhodou festivalového areálu na vrbovskom štadióne je asfaltový povrch a možnosť presunu všetkých návštevníkov pod pohodlnú krytú tribúnu v prípade búrky. Na bezpečnosť bude dohliadať profesionálna ochranka a sanitka s lekárom a zdravotníkmi. Špeciálnu starostlivosť sme venovali výberu cateringových partnerov aby ste si na našom festivale mohli vybrať z velkého množstva chutných a kvalitných jedál a nápojov.