Sinema Šou bude patriť ukrajinskej kapele RURA, aj novým slovenským talentom!

0
10
views

Po roku je tu opäť zimný alternatívny festival SINEMA ŠOU, ktorý sa koná každoročne 26.decembra v meste Vráble v kine Tatra so začiatkom o 19:00 hodine za cenu 4 €!

Vrábeľskí muzikanti Vás pozývajú na 17. ročník obľúbeného zimného festivalu Sinema Šou, ktorý sa koná na rovnakom mieste v kine Tatra už od jeho vzniku! Tento ročník si organizátori pripravili naozaj skvelý program, ktorý si nemôžete nechať ujsť!

Úvod SINEMA ŠOU 2016 bude patriť kapele s najnižším vekovým priemerom v doterajšej histórii našej akcie. Tento nový mladý objav na domácej vrábeľskej alternatívnej scéne má názov ALTEN KOMPOTEN BIG BAND. Podľa ich vlastných slov tvoria to, čo im v hudobnej knižnici chýba. Ich hudba pozostáva primárne zo zvukov a loopov, do ktorých sa niekedy vtesnali aj hudobné nástroje. Základným prvkom tvorby je náhoda, takže nahrávky vznikali cestou v autobuse, v obilnom poli, na záchode či počas nedeľného obeda. Piesne v živom prevedení majú voľnú formu, občas jazzovú, občas punkovú, takže každé vystúpenie je prekvapením.

To, že i vo dvojici sa dá spraviť poriadny koncert nám príde predviesť zoskupenie DETOX OF A PONY. Toto rockovo-bluesovo-rockandrolllové duo pochádzajúce zo Starej Ľubovne vzniklo iba začiatkom tohto roka, ale napriek tomu sa im už podarilo svojou originálnosťou zožať niekoľko úspechov. Basgitarista a spevák Juraj Beňačka s bubeníkom Matúšom Folvarčíkom tvrdia, že basa a bicie je všetko čo potrebujú na “stejdži”. U nás vystúpia ako v poradí druhá kapela večera.

Zástupcov zaujímavého štýlu “dance-metal” z českého Brna sme tu mali už pred troma rokmi a na naliehanie ich tunajších fanúšikov si ich energické vystúpenie tento rok zopakujeme. Čo podstatné sa v ich kapele za tú dobu udialo? Pôvodný názov Denoisum zmenili na DENOI, zostava sa upravila do tejto súčasnej podoby: Pinda – spev, Grichard – gitara, vokál; Kuča – basa, vokál; Blaho – bicie; stihli vydať debutové cd Disco Violence, natočiť k nemu zopár vydarených klipov a samozrejme absolvovať množstvo koncertov, medzi ktoré patrili napríklad aj významné letné festivaly ako Masters Of Rock, alebo poľský Przystanek Woodstock, ktorý sa radí medzi najväčšie festivaly sveta.

Skvelé funky s dynamickým spevom podporované kvalitnou dychovou sekciou nám ponúkne mladá sedemčlenná kapela SEMATAM z neďalekej Nitry. Minulý rok v lete zaujali chytľavou skladbou De ste?!, ktorej videoklip parodujúci nočný život v Nitre má dnes na Youtube už viac ako 50-tisíc zhliadnutí. Aktuálne pracujú na svojom prvom albume, ktorý plánujú onedlho vydať a popritom chcú naďalej svojou hudbou a koncertami ľudí zabávať a dobíjať energiou.

Najdlhšiu cestu k nám, vyše 700 kilometrov, až z ukrainského mesta Ivano-Frankivsk bude absolvovať skupina RURA, ktorá sa na našu akciu vracia po dlhých ôsmich rokoch. Majú vydané 4 albumy, odohraných stovky koncertov okrem Ukrainy i v Rusku, Poľsku, či v Nemecku, štýl ich hudby by sa dal označiť ako ethno-happy-rock a fungujú v tomto obsadení: Sergij Leonov — gitara, ústna harmonika, spev; Aleksandr Leba — gitara, spev; Kostja Smalko — bicie; Pavlo Balko — basgitara. Tešíme sa na ich vystúpenie a dúfame, že sa im podarí roztancovať celé kino, tak ako tomu bolo v roku 2008.