Zaujímavosti

Skladba All I Want For Christmas Is You bola na Vianoce spustená takmer 11 miliónov krát!

Skladba od Mariah Carey All I Want For Christmas Is You z roku 1994 bola 24. decembra 2018 na celom svete spustená takmer 11 milónov krát cez streamingovú službu Spotify!

Slávna skladba bez ktorej si nevieme predstaviť Vianoce All I Want For Christmas Is You bola cez Spotify podľa oficiálnych globálnych tabuliek spustená presne 10.819.009 krát. Predbehla tak rekord, ktorý držal XXXTentacion so skladbou Sad!, ktorá bola spustená 10.4 milónov krát dňa 19. júna 2018.

Tento fakt je nedotknuteľným príkladom dlhodobého efektu streamingových služieb, v ktorých majú staršie skladby rovnaký záber ako tie nové. Ako príklady starších, ale veľmi obľúbených skladieb uvedieme skladbu Wake Me Up When September Ends od kapely Green Day alebo legendárnu skladbu Bohemian Rhapsody od kapely Queen, ktorá bola tento rok mimoriadne úspešná aj vďaka príchodu rovnomenného filmu Bohemian Rhapsody do kín.

Streamingové služby používa denne milióny používateľov na celom svete a tieto čísla sa každý rok zvyšujú. Veríme, že je to dobrá cesta aj pre mladé kapely, ktoré majú svoje single a albumy.

To Top