Skladba Gloomy Monday od kapely KOMA ukazuje atmosféru obdobia krátko po 2. svetovej vojne!

0
19
views

Slovenská skupina KOMA v týchto dňoch zverejnila svoje nové hudobné video ku skladbe Gloomy Monday z albumu Dimension vydaného koncom r. 2015. Inšpiráciou k zloženiu a natočeniu tejto piesne bola skladba Gloomy Sunday, zložená v r. 1932, ktorej pôvodný autor bol maďarský skladateľ Rezső Seress!

Zvukom aj obrazom sa kapela snažila docieliť atmosféru obdobia krátko po 2. svetovej vojne, keď vrcholila slovenská i svetová dramatická tvorba. Divadlo aj film sa sústredili na existenciálne vyhrotené situácie, keď sa hrdina musí rozhodnúť medzi povinnosťou a túžbou, násilím a humanizmom, dobrom a zlom.

Vo videu ide o „zhodnotenie“ hlavného hrdinu. Zobrazuje vnútorný konflikt človeka, ktorý sa do seba príliš uzavrie a podceňuje význam vlastného bytia, nasleduje to jeho vyhorením. Sú to situácie a pocity, ktoré prežíva každý jeden z nás, ale paradoxne mnohokrát ich u druhého nedokážeme pochopiť a prídu nám iracionálne.

V hlavnej úlohe protagonuje pedagóg, herec a divadelný režisér Pavol Zátek a takisto sa na snímke objaví speváčka kapely, Michaela Martykanová. Režisérom je Gregor Nadzam.

Viac info o kapele KOMA na www.facebook.com/kapelaKOMA, príp. webovej stránke www.komaslovakia.eu.