Zaujímavosti

Skladba Vánoční od kapely Kryštof a Karla Gotta má už takmer 3 milióny pozretí

Richard Krajčo a kapela Kryštof nahrali pred dvomi rokmi pieseň s Karlom Gottom. Teraz plnia dohodu, ktorú mal Richard s Karlom a jeho rodinou, a spoločnú skladbu s názvom Vánoční úspešne vypustili do sveta.

Scenár a réžiu výpravného videoklipu si zobrala na starosť Karin Krajčo Babinská, ktorá priznáva, že to nebolo také jednoduché. „Nechtěli jsme, aby to byl vánoční kýč, ale možná nakonec je,“ hovorí režisérka filmového videoklipu, kde okrem svojho manžela Richarda Krajča a ich troch detí obsadila aj výnimočné herecké tváre Ivu Janžurovú, Aloisa Švehlíka, Danu Batulkovú, Pavla Rímskeho a Lucii Štepánkovú

„Vánoční je pro nás s kapelou něco nového a výjimečného, nejen díky spojení. Vánoční píseň má člověk cca jednou za kariéru,“ hovorí Richard Krajčo a dodáva: „Toužili jsme po písni, která se bude zjevovat pokaždé o vánočních svátcích, ale zároveň se vyhnout všem klišé. Samozřejmě nevíme, jestli se nám to podařilo, ale fanoušci nám to určitě prozradí.“ 

Skladba Vánoční vznikla tesne pred duetom Srdce Nehasnou, ktorý pre Karla Gotta a jeho dcéru Charlottku napísal tiež Richard Krajčo.

„Za Karlem Gottem jsem s písní Vánoční přišel a svěřil se mu, že jsem napsal text, kde hraje významnou roli, a tak mě napadlo, že by se v ní mohl i objevit. Jemu se to naštěstí zalíbilo, a tak jsme se kdysi dali dohromady. A on pak asi po týdnu zavolal s jeho ženou Ivankou zpátky, a kromě toho, že souhlasil, abychom spolu nazpívali Vánoční, mě poprosil, jestli bych nezkusil napsat píseň pro něj a pro Charlottku,“ spomína frontman skupiny Kryštof.

To Top