Skupina Enkláva z Nitry predstavuje nový album ,,Odtrhnutí z reťaze”

0
25
views

Ubehli dva roky a my opäť prinášame nový materiál.  Jedná sa o album, ktorý nesie príznačný názov: „Odtrhnutí z reťaze“. Album sme teda dávali dokopy dva roky, aj keď sa nedá povedať, že by sme sa tomu celé dva roky plnohodnotne venovali. Vyskytli sa mnohé prekážky , aj v osobnom živote, ktoré bolo treba prekonať počas toho ako album vznikal.

Album tento krát nevychádza pod lablom Obraz nás.  Label sme opustili vzhľadom na to, že sme neboli stotožnení s jeho smerovaním. Dlhodobejšie sme na to upozorňovali, ale keďže nebola žiadna snaha s tým niečo robiť, tak nám nedávalo zmysel v ňom zostávať.

Keďže sme vydavateľstvo opustili prestalo existovať aj štúdio Huudbinel.  Bolo treba sa s tým rýchlo vysporiadať.  Netrvalo dlho a postavili sme u Stresa doma dočasné štúdio, kde bola neskôr aj nahraná väčšina albumu s výnimkou skladby Vtedy a čil, ktorá sa nahrala ešte v Huudbineli.

Na albume je 13 stôp vrátane Intra.  Kto očakáva album plný spoluprác s rôznymi rapermi asi bude sklamaný. Stavili sme na osvedčené mena  a ľudí s ktorými si sedíme aj po ľudskej stránke. Aby sme neostali, iba v teoertickej rovine, tak sa jedná o reperov  Tomáš Jedno, Palky, KO MC a Erobeo. Po producentskej stránke je to troška pestrejšie. Na album producentsky prispeli Lkama, Zmysel, Oxygen, Emes, Psyché, Rian  a Kiko Music. Skladby okorenil spoza gramcov Dj Mikroman a pán gitarista Miroslav Greguš. Okrem toho je na dvoch skladbách počuť dievčenský spev v podaní talentovanej Kristy. Zvuk sa dolaďoval u Menfa v Dobroslav štúdiu.

K albumu boli doposial natocene 4 videoklipy (S.O.S, Vtedy a čil, Si tu! a Touto cestou), všetky v spolupráci s Luka Bush videoproduction.
Klip k pesničke TOUTO CESTOU sme točili pre reláciu RUKAHORE.
Album vyšiel v spolupráci s Ruka Hore, ktorým veľmi ďakujeme za podporu. Predaj je už spustený.