Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Skupina For You prerobila slávny hit legendárneho Michala Dočolomanského

Zažite Vianoce s vokálnou skupinou For You! Päť výnimočných hlasov  prichádza s novým vianočným albumom „Acapella Christmas”, na ktorom nájdu fanúšikovia 12 domácich a svetových hitov. Slovenský Pentatonix, ako kapelu nazývajú, si uctil aj Michala Dočolomanského a prerobil do acapella podoby slávnu skladbu “Zima na saniach”.

Na albume je aj autorská novinka “Vianočné vyznanie”, ktorú zložil člen kapely Andrej Mann pre svoju manželku. Vypočujte si “Last Christmas”, “Let it snow” alebo “White Christmas” v prekrásnej podobe od For You – bez nástrojov, len v podaní úchvatných hlasov.

“Biela zima s nami letí na saniach, my z tej rýchlej jazdy nemávame strach…” Spieva vokálna skupina For You v novej acapella podobe slovenského hitu “Zima na saniach“.

Reklama

“Zima na saniach je jedna z najkrajších slovenských populárnych piesní s vianočnou tematikou a patrí medzi našich favoritov. Oslovili sme talentovaného Matúša Uhliarika, a ten nám zhotovil aranž, ktorým sme boli úplne ohromení,” vysvetľuje výber piesne speváčka Nika Barľáková.

“Táto skladba je tak trochu návratom do detstva, pretože vtedy bola veľmi populárna a hraná. Fascinuje ma s akou ľahkosťou a náladou to nahral Michal Dočolomanský. Poteším sa, keď si ju budú teraz pospevovať aj moje deti,” hovorí Milan Masiarik.

 K novej piesni stihli For You nakrútiť aj vianočný klip. Nechýba v ňom vianočná atmosféra, medovníky aj punč. Kameru a strih má na konte Jakub „Točič“ Chochula, ktorý vystihol autentické zábery. Režisérom klipu je celá skupina For You.

Reklama

“Tento rok sme si povedali, že všetko čo vieme, spravíme po vlastnej osi. Zvuk sme nahrali v našom novom štúdiu, a rozhodli sme sa využiť tento priestor aj na klip. Vybrali sme si jednoduchý scenár – prípravy na Vianoce, zdobenie stromčeka, sánkovanie – šaškovanie, punč, teplý čajík. A samozrejme krásne medovníky od remeselníčky Silvii Szászovej, ktoré sme počas nahrávania aj zjedli. Zohratá dvojica – za kamerou Jakub a pred kamerou For You – klip sa podaril nad očakávania dobre,” teší sa sopranistka Katalin Lantos Borbély.

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Speváčka Janais predstavuje novú pieseň „Domov“. Novinka je o návrate k blízkemu človeku, k starej láske, ale aj o návrate na rodnú hrudu. Autorom...

Novinky zo sveta hudby

Shivers je druhým oficiálnym singlom z novej platne. Sheeran v piesni plnej euforických momentov popisuje, aké to je sa zamilovať. Skladbu natočil s osvedčenou dvojicou producentov – Fred...

Zaujímavosti

Slovenská stálica Peter Nagy predstavuje klip k ústrednej skladbe najnovšieho albumu „Petrolej“. Minimalistický klip s rovnakým názvom má na konte uznávaný fotograf Ľubo Špirko, ktorý video...

Novinky zo sveta hudby

Už 19. novembra sa fanúšikovia anglickej superstar dočkajú nového albumu s názvom The Bridge. Dovtedy si musia vystačiť s malou ukážkou vo forme singlu „If It’s Love“, kde...