Skupina Maduar oslavuje 30. výročie – k narodeninám im pogratuloval aj Captain Jack

0
5
views

Skupina Maduar, ktorá hitmi ako Hafanana, Do It, Space, I Feel Good, či Anjelpobláznila v 90. rokoch jednu generáciu v Čechách a na Slovensku, oslavuje v týchto dňoch svoje 30. výročie. 

Kapelu založili v roku 1986 bratia Juraj a Ladislav Matyinkovci so svojím kamarátom Lacom Dulovičom v Rimavskej Sobote. V rokoch 1994 až 2000 zaznamenali obrovský česko-slovenský úspech, keď ako prví naštartovali domácu tanečnú scénu s anglicky spievanými skladbami. Maduar okamžite dobyl takmer všetky rozhlasové aj televízne hitparády vrátane prestížneho ESA na TV Nova, získal niekoľko Platinových a Zlatých platní za predaj, stal sa Skupinou roka a vyhral množstvo anketových ocenení ako Skladba, Videoklip, či Album roka.

V roku 2007 ohlásili bratia Matyinkovci comeback s albumom 007 a v nasledujúcich rokoch vydali viacero nových singlov a videoklipov, pričom mnohé z nich sa stali #1 hitmi v Čechách a boli zaradené na medzinárodné kompilácie. Neskôr sa obidvaja súrodenci rozhodli presťahovať do USA a rozbehnúť nový biznis – cestovnú agentúru. V roku 2014 sa však opäť vrátili k hudbe, výsledkom čoho bolo 60 vystúpení v Čechách, na Slovensku a v USA, vrátane účasti na megashow Davida Hasselhoffa pre 12 000 ľudí, či vlastného Open air koncertu pre 4 000 ľudí. Kapela pokračuje v koncertnej činnosti až dodnes a aktívne hosťuje aj na českých a slovenských festivaloch zameraných na 90. roky.

Ako nám prezradil Ladislav Matyinko: “Je super, že na našej domácej scéne pribúdajú podujatia zamerané na 90. roky, veľmi nám to chýbalo. Svojho času sme totiž boli pravidelnými domácimi headlinermi na veľkých festivaloch typu Mega Dance, čiBravo Super Show a tiež predkapelou interpretov ako DJ Bobo, Dr. Alban alebo E-rotic. Preto sme radi, že nás organizátori opäť pozývajú na tieto akcie a že sa môžeme po rokoch stretnúť aj so zahraničnými hviezdami z toho obdobia.”

Na jednom z tohtoročných festivalov im k 30. narodeninám pogratuloval aj Captain Jack, od ktorého dostali prekvapivú ponuku na spoluprácu pri príprave nového singla.

Keď sme si ráno pri hotelových raňajkách vzájomne predstavovali aktuálnu tvorbu,Captaina Jacka spolu s jeho producentom prekvapil fakt, že náš singel Saturday Party Time má už takmer 3 milióny videní na YouTube. Po vypočutí skladby sa nás spýtali, či by ju mohli prerobiť ako cover verziu pre svoje účely. Samozrejme sme súhlasili. Bola by to veľká pocta pre nás ako kapelu, ako aj pre mňa ako autora.“,poznamenal Juraj Matyinko. Navyše odznela aj možnosť hosťovaniaMaduaru na prípadnom novom singli Captaina Jacka, čo by bola pre skupinu úplna bomba.

Bratia sa rozhodli narodeniny Maduaru osláviť pracovne, v týchto dňoch pripravujú nový koncertný program a špeciálne sprievodné aktivity, o ktorých budú priebežne informovať. Svojím fanúšikom odkazujú, že sa majú načo tešiť, aj keď to bude trochu náročné, keďže sa popri hudbe musia postarať o svojich klientov z Čiech a Slovenska smerujúcich do Miami resp. na Floridu.