Skupina MADUAR začína spoluprácu s Ivannou Bagovou, víťazkou Hlasu Česko Slovenska

0
12
views

Pri príležitosti 30. výročia pripravila skupina Maduar pre svojich fanúšikov ďalšie prekvapenie. Po slovenskom turné so svojimi ex-členmi a bývalými spolupracovníkmi začína novú kooperáciu. Tentoraz stavila na mladú krv a oslovila talentovanú speváčku Ivannu Bagovú, prvú víťazku súťaže Hlas Česko Slovenska. Spoločne pripravujú nový koncertný program pre svoje jesenné turné a v pláne majú aj nahrávanie nových skladieb, ktorými by radi nadviazali na úspešné obdobie v 90. rokoch.

Ako vysvetlil Ladislav Matyinko (45) zo skupiny Maduar: “Ivannku sme prioritne kontaktovali ohľadom spolupráce pri našich koncertných vystúpeniach, keďže k repertoáru Maduaru patria aj skladby so ženským vokálom. Preto sme hľadali speváčku, ktorá by zvládla party našich doterajších spolupracujúcich vokalistiek, či už Barbary Haščákovej a Aničky Schatzl z našich začiatkov alebo Katky Dvořákovej a Ivanky Poláčkovej z neskoršieho obdobia. Nuž a Ivannka má všetky predpoklady na odspievanie potrebných vokálov na našich koncertoch, navyše disponuje takým hlasovým potenciálom, že by bola škoda ho nevyužiť aj pri príprave nových skladieb. Aj preto sme si povedali, že určite dáme niečo spoločné dokopy.

Ako doplnil jeho brat Juraj (41): “Viete, nie každý deň máte možnosť spolupracovať s takým výrazným talentom ako je Ivanna, ktorá nám navyše zapasovala aj po ľudskej stránke. Takže sme veľmi vďační za danú možnosť a nesmierne sa tešíme na túto kooperáciu. Už máme za sebou aj prvé vystúpenia a ohlasy publika boli mimoriadne pozitívne, čo je skvelé. Dáva nám to veľkú motiváciu do ďalšej práce.

A čo na spoluprácu s Maduarom hovorí samotná Ivanna?

Aj napriek tomu, že som v detstve vyrastala na Ukrajine, niektoré ich skladby som poznala, hlavne Hafananu. Preto je mi cťou spievať so skupinou, na ktorej pesničky som si hopkala, keď som bola ešte malá. Navyše sú to aj super chalani a je s nimi nielen zábava, ale dokážu človeka aj povzbudiť a zdvihnúť mu náladu,“ zhodnotila 23-ročná speváčka, ktorá si užila najmä spoločný koncert v Hradci Králové na veľkom podujatí zameranom na 90. roky, kde sa okrem Maduaru predstavili aj zahraničné hviezdy ako E-rotic či Pharao, s ktorými si v zákulisí spravili spoločné fotky.

Pre tých, ktorí by Maduar aj s Ivannou Bagovou chceli vidieť naživo,máme dobrú správu. Okrem koncertného turné majú totiž v najbližšom roku v pláne aj aktívne vystupovanie na rôznych spoločenských podujatiach, festivaloch a klubových akciách v Čechách a na Slovensku. A to napriek tomu, že Ladislav bude musieť každý mesiac prilietať z Floridy na Slovensko a zladiť si termíny vystúpení s povinosťami spojenými s cestovkou, ktorú prevádzkujú s Jurajom v Miami Beach.

Na záver ešte bratia Matyinkovci prezradili, že prvou pripravovanou skladbou v kooperácii s Ivannou by mal byť remake ich balady z roku 1995 s názvom Prosba, po ktorej bude nasledovať úplne nová tanečná vec. Fanúšikovia Maduaru sa teda majú na čo tešiť.