Správy

Skupina Mirai predstavila nový singel a videoklip s Benom Cristovaom

V piatok 15. novembra začalo v Herálci turné skupiny Mirai, ktoré vyvrcholí 3. decembra v pražskom Fóre Karlín, kde bude mať kapela svoju koncertnú premiéru. Mirai si pre svojich fanúšikov pripravili hneď dve malé prekvapenie. Prvým je videoklip k piesni Pojď ke mně blíž, ktorá je súčasťou najnovšieho úspešného albumu Arigató. Druhým sú termíny jarného turné, ktoré nadviaže na vypredanú jesennú sériu koncertov. Mirai svoj nový album počas marca predstaví naživo v ďalších deviatich mestách. Vstupenky sú od dnešného dňa v predaji exkluzívne pre členov fanklubu Mirai family a od 22. 11. pre verejnosť.

Kapela Mirai má za sebou prvý koncert jesenného turné, ktoré bolo už mesiac pred začatím vypredané. Nasledujú zastávky v Ostrave, Brne a Prahe, a tiež 21.11 aj Bratislava.

Koncert v Herálci byl pro nás výjimečný také proto, že byl první a první koncerty tour bývají spontánnější a trochu improvizovanější. Vůbec poprvé v historii Mirai jsme připravili unikátní time kódem řízenou scénu, za kterou stojí Matyáš Vorda a Tomáš Karban, jedni z nejlepších stagedesignerů u nás. Je to opravdu audiovizuální zážitek a do detailu propracovaná show, která je do poslední vteřiny naprogramovaná. Pro nás je takové turné neuvěřitelným zážitkem. Sál byl zaplněný do posledního místa a lidi zpívali spolu s námi. Koncert měl téměř dvě hodiny a my si užili každou vteřinu. Je to nepopsatelná energie. Ostravo, Brno, Praho, těšíme se na vás,“ zaznelo od Mirai.

Ešte pred štartom práve prebiehajúceho turné Mirai spolu s Benom Cristovaom a partiou kamarátov absolvovali výlet do Berlína, počas ktorého vznikol videoklip na singel Pojď ke mně blíž. Je to vôbec prvá pieseň kapely s featuring iného umelca.

„Celá spolupráce s Benem byla improvizovaná a spontánní. Ben nás napadl na feat. jako první, protože na první dobrou sedí k náladě songu. Potkali jsme se u Bena, kde mě dvakrát složil v brazislkém jiu jitsu a následně jsme šli na střechu, kde jsme během chvíle společně s Ondřejem Fiedlerem dopsali sloky,“ približuje spoluprácu frontman kapely Mirai Navrátil. „Natáčení klipu bylo potom neméně spontánní. Domluvili jsme se, že pojedeme na dvoudenní výlet do Berlína, kde jsme vše zachytili tak, jak bylo. Nic se neinscenovalo.“

„S Miraiem jsme se nějakou dobu potkávali v rámci festivalů a sedli jsme si jak lidsky, tak hudebně. Spolupráce už byla jenom otázkou času a samotné natáčení byl vlastně jenom skvělý výlet se skvělými lidmi,“ doplňuje Ben Cristovao.

Jarné turné kapely začne 6. marca vo Valašskom Meziříčí a skončí 3. apríla v Zlíne.  „Těšíme se, protože není nad klubovou atmosféru,“ komentuje kapela turné, ktoré budú okrem letných festivalov v roku 2020 na dlhšiu dobu ich poslednými sólovými koncertami.

MIRAI TOUR 2020

6. 3.  Valašské Meziříčí
7. 3.  České Budějovice
13. 3.  Pardubice
14. 3.  Jablonec nad Nisou
18. 3.  Olomouc
21. 3.  Krnov
27. 3.  Plzeň
28. 3.  Karlovy Vary
3. 4. Zlín

To Top