Zaujímavosti

Skupina MODUS pokrstila ich nový album „ReGenerácia“, ktorý vyšiel po 30-tich rokoch!

Skupina Modus v zložení Jano Baláž, Ľubo „Kyslík“ Stankovský, Juraj Zaujec, Pavol Bartovic a Juraj Varga včera v Klube Hron v Bratislave pre očami fanúšikov pokrstili ich nový album s názvom „ReGenerácia“, ktorý vychádza po 30-tich rokoch.

Krst bol spojený s koncertom, kde odzneli piesne z nového albumu. Krstným otcom nového albumu skupiny Modus, ktorý spoločne na pódiu krstili červeným vínom sa stal Juraj Čurný. „Pri počúvaní starých ale aj nových skladieb som si uvedomil jednu vec – Modus je pre mňa symbolom takej zaujímavej, materskej, nepotopiteľnej lode slovenskej populárnej hudby. Vďaka nej máme príjemné pesničky, ktoré sú plné melódie, nehy, pozitívnej emócie, nebanálnych textov a tak isto aj skvelých vokálov. To všetko v celej histórii Modusu je a je aj na tomto novom albume ReGenerácia a ja pevne verím, že táto nepotopiteľná materská loď s názvom Modus tak ako priniesla do dejín slovenskej populárnej hudby množstvo skvelých mien a množstvo skvelých skladieb tak bude pokračovať ďalej a na svoju palubu bude priberať stále nových a nových skvelých hudobníkov, skladateľov, textárov. Modus je jednoducho značka skvelej popovej pesničky a takých nikdy nie je dosť“ vyjadril sa krstný otec albumu Juraj Čurný.

„Ja som veľmi rád, že tento album vznikol a po 30-tich rokoch tu máme CD Modusu s názvom ReGenerácia“ vyjadril sa spevák Juraj Zaujec.

Skupina MODUS v roku 2017 oslávila 50 rokov od svojho založenia. Ako jedna z prvých bigbeatových kapiel v Československu, si poslucháčov získala najmä nápaditou autorskou tvorbou, skvelými speváckymi výkonmi a vysokou úrovňou živých vystúpení. Kapela má za sebou osem štúdiových albumov a deväť kompilácii.

Nový album ReGenerácia  vychádza po 30-ročnej odmlke a dokazuje, že MODUS má čo povedať aj po takom dlhom čase. Nový album nadväzuje na bohatú históriu skupiny, no autorsky, zvukovo aj interpretačne znie veľmi aktuálne, je žánrovo pestrý a cítiť z neho úprimné výpovede všetkých členov kapely. MODUS prešiel počas svojej existencie rôznymi zmenami. Medzi najnezabudnuteľnejšie mená, ktoré v skupine pôsobili patrí napr. Janko Lehotský, Marika Gombitová, Ján Baláž, Miroslav Žbirka, Ľubo Kyslík Stankovský či Laco Lučenič. Aktuálne v kapele pôsobia dvaja zo zakladajúcicich členov Ján Baláž (gitara, spev) a Ľubo Kyslík Stankovský (bicie, spev) a traja noví členovia Juraj Zaujec (gitara, spev), Pavol Bartovic (klávesy, spev) a Juraj Varga (basgitara, spev).

PRÍRODNÁ, ORGANICKÁ A VEGAN STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ, VYROBENÁ V NÓRSKU

Album ReGenerácia obsahuje 10 nových skladieb vrátane piesní Dávam ti všetko (2016),  Neviem viac a najnovšieho singla Láska  lieči.

O texty na novom albume sa postarali Juraj Soviar, Mirka Ábelová, Martin Sarvaš, Peter Lehotský a Vlasta Brezovská. „Každý z nás priniesol kopec nových skladieb a tie, ktoré schválila celá kapela sme zaradili na album. Autorsky to je zaujímavé, keďže tam máme piesne od štyroch z piatich aktuálnych členov Modusu, čiže od Janka Baláža, Kyslíka, Palka Bartovica a odo mňa. „ vysvetľuje Juraj Zaujec.

To Top