Hľadáte niečo konkrétne?

Skupina Plavci zahrá na festivale Lodenica svoj posledný koncert!
Skupina Plavci zahrá na festivale Lodenica svoj posledný koncert!

Koncerty

Skupina Plavci zahrá na festivale Lodenica svoj posledný koncert!

Festival Lodenica prináša už 20 rokov skvelé koncerty, zábavu a dokonalú festivalovú atmosféru! V Autocampingu Lodenica v Piešťanoch sa tento rok stretneme 29. až 31. augusta. Na obľúbený festival do Piešťan zavítajú kapely T Rex, Čechomor, Fleret, Kamelot, František Nedvěd, Pavel Žalman a česká legenda Plavci. Jej líder Honza Vančura sa na festivale rozlúči so svojou 55-ročnou hudobnou kariérou. Teší sa, že si spoločne s fanúšikmi zaspieva, až sa budú stromy v areáli ohýbať. 

Festivalovú sezónu každoročne uzatvára obľúbený festival Lodenica, ktorý sa koná v prekrásnom prostredí Autocampingu Lodenica v Piešťanoch. Tento rok sa na festivale po tretíkrát predstaví česká legendárna skupina Rangers – Plavci. Jej líder Jan Vančura sa rozhodol po 55-tich rokov rozlúčiť s kariérou a tak to bude posledné vystúpenie na Slovensku.

Objatie tónov si podmanilo Levické hradné námestie

„Rozhodol som sa, že v tomto roku, kedy naša kapela oslavuje 55 rokov existencie, ukončím moju celoživotnú hudobnú kariéru.Celé roky som sa  tešil  s fanúšikmi a s kapelou na živých vystúpeniach. Myslím si, že nastal čas sa dôstojne rozlúčiť. A prečo nie v Piešťanoch, na tomto krásnom festivale, ktorý sa nezabudnuteľne zapísal medzi miesta, ktoré sme s Plavcami počas nášho 55-ročného pôsobenia navštívili,“ konštatuje Honza Vančura.

Reklama

Plavci zahrajú najväčšie pecky svojho repertoáru. Nebudú chýbať „Promovaní inženýři“, „Zvedněte kotvy“, „500 mil“, „Pole s bavlnou“, „Modrý měsíc“, „Láska je věc kouzelná“, „Mám radost“ či „Vím Vím“.

„Na čo rád vždy v súvislosti s Lodenicou spomínam, je skvelá atmosféra tohto festivalu, fantastické publikum, teda vlastne úžasný divácky spevácky zbor. Teším sa tentokrát, že si spoločne zaspievame, až sa budú stromy v areáli ohýbať. A samozrejme mám rád dlhoročného dramaturga festivalu Františka Grebečiho,“ s úsmevom hovorí Honza Vančura.

OpenJazzFest zverejnil kompletný program 11. ročníka festivalu

Plavci vystúpia v zostave klávesy a akordeón Mário Bihári, gitara David Fiedler, husle Adam Pospíšil. 

Reklama

„Na prírodných scénach hrám s obľubou, koncerty majú silnejší energetický náboj. Fanúšikovia a poslucháči našej muziky ma po celý čas mojej kariéry nabíjali a prinášajú mi pocit uspokojenia, že robím niečo, čo prináša radosť nielen mne, ale aj množstvu našich priaznivcov. Možno ma energické lodenické publikum tak naladí, že aj slza potečie… Veľmi sa teším, bude to asi posledné vystúpenie na Slovensku, kam sme s kapelou radi chodievali,“ vyznal sa Honza Vančura.

Nenechajte si ujsť 21. ročník festivalu Lodenica v termíne 29.8. až 31.8. 2019. Krásny areál autocampingu ponúka skvelé možnosti relaxu, stanovania aj kúpania. Vstupenky  sú k dispozícii v sieti  www.ticketportal.sk. Cena vstupenky je 20 eur na jeden deň, permanentka stojí 30 eur. K dispozícii je aj VIP vstupenka za 70 eur. 

One Day Jazz Festival odštartuje už čoskoro v Košiciach a Bratislave

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Pred pár rokmi sa jeho video na internete stalo virálnym. Reč je o hudobníkovi, ktorá sa volá Bob Wood a keď ako 80-ročný v...

Koncerty

Banská Bystrica opäť ožije folklórom. Pandemické opatrenia minulý rok značne ovplyvnili chod najkvalitnejších festivalov. Toto leto to však organizátori návštevníkom naplno vynahradia. Od 5....

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...

Koncerty

Festival Verím Pane 2021 začne v sobotu 24. júla o 11:00 hod. svätou omšou v námestovskom amfiteátri. Hudobný program bude nasledovať v čase od 14:00...