Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Skupina Portless pokřtila v paláci Akropolis svou novou desku BACK

Skupina Portless společně s rapperem Henrym D pokřtila dne 3.10. v paláci Akropolis svoji novou desku Back. Touto novou deskou se částečně vrací ke kořenům hardcoreové scény z počátku devadesátých let, ovšem s moderním zvukem a aranžemi. Všechny písničky vznikaly s důrazem na koncertní provedení. 

„Dlouho jsem si přál udělat takovou desku. Baví mě kombinovat tvrdé kytary a moderní samply,“ říká kytarista René Rypar.

Připomeňme, že Portless vznikli v roce 2012 rozpadem formace Support Lesbiens. Čtyři její členové se rozhodli pokračovat dál s novým jménem. Jsou to zpěvák Kryštof Michal, kytarista René Rypar, baskytarista Jan Daliba a bubeník Zbyněk Raušer.

Reklama
Kapela Yearsbelow s nádychom melodického rocku prichádza s debutovým EP

Na koncert a křest si přizvala hned několik známých tváří. Kmotry alba se stali kytarista skupiny Vypsaná fixa Mejla, rapper kapely J.A.R. Michael V. a zpěvák Honza Křížek, který si v jedné skladbě s Portless i zahostoval. Další přizvaný host byl DJ Negative, který svou hrou na gramofony v několika písních podpořil  skvělou atmosféru koncertu. Na koncertě zazněla premiérově i nová skladba s názvem We say no, ve které oba frontmani zapojili i diváky koncertu.

“Mám z toho co se kolem nás teď děje nejlepší pocit za posledních jedenáct let a jsem hrozně rád, že jsme našli takového člověka, jako je Henry D. Ten nám pootevřel směr, kterým teď jdeme a ve kterém budeme pokračovat“ říká kytarista René Rypar, který je autor většiny písní na desce a desku také produkoval.

Zažil som najkrajší koncert v živote, hovorí o natáčaní videoklipu Juraj Hnilica

V nejbližší době kapelu čekají ještě dva křty – a to konkrétně 2.11. v klubu Metro v Brně, kde jako speciální host vystoupí kapela Denoi a 25.11. v klubu Drago v Novém Jičíně. Zde bude předskakovat kapela Jegr.

Reklama

“Moc se na další koncerty těším a jako kapela hodláme v Brně i Novém Jičíně lidem ukázat čirou energii a radost, které z koncertu máme” říká Kryštof Michal.

Kapela ještě plánuje do konce roku natočit klip k novému singlu a připravuje se na jarní koncerty a letní festivaly.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Coldplay zverejnili základné informácie k albumu formou ručne písaného odkazu na svojom instagramovom účte, zároveň sprístupnili trailer nazvaný Overtura, ktorý je kombináciou animovanej kozmickej cesty systémom...

Novinky zo sveta hudby

Iron Maiden pred niekoľkými dňami zverejnili novú pieseň The Writing On The Wall doplnenú úchvatným animovaným klipom. Ako priaznivci heavymetalovej legendy predpokladali, skladba je predzvesťou sedemnásteho...

Zaujímavosti

Po albume Vlčie maky – Podpoľanie prichádza druhý štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky. Na albume s horehronskými piesňami pracovali takmer dva roky. Na albume...

Zaujímavosti

Speváčka Lenny oslavuje výročie vydania svojho debutového albumu Hearts, ktorým prenikla medzi veľké domáce a zahraničné hudobné mená. Ako darček a poďakovanie fanúšikom pripravila jeho reedíciu a exkluzívny...