Slávna Lýra opäť ožíva v Ružinove!

0
14
views

Tradícia, ktorá má viac ako 50 rokov zavíta aj do Ružinova v podobe Ružinovskej lýry. Jediný festival pôvodnej tvorby v rámci Bratislavy otvorí svoje brány 3.12.2016.  Na lýre vyrástlo niekoľko generácií interpretov a autorov a dodnes je pre nich nezabudnuteľným odrazovým mostíkom v ich kariére. 

Interpreti môžu zasielať svoju tvorbu na adresu richard.bednar@cultusruzinov.sk do 15.11.2016 v podobe jednej súťažnej demonahrávky. Všetky zaslané piesne a texty budú posúdené odbornou komisiou, ktorá vyberie 10 finálových piesní. Podmienkou súťažnej piesne je, aby bola slovenská a text a hudba pred súťažou nezverejnená. Počas finálového večera odspievajú svoje piesne v doprovode big bandu.

Krstnými otcami projektu sú Ľuboš Zeman, ktorý patrí medzi popredných slovenských básnikov a textárov, napísal viac ako 500 textov pre spevákov ako Karol Duchoň, Robo Grigorov, či Vašo Patejdl a Vladimír Valovič, dirigent a hudobný režisér, umelecký vedúci Orchestra Gustava Broma a zároveň jeden z organizátorov pôvodnej Bratislavskej lýry.