Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Slobodná Európa so špeciálnym hosťom Laura a její tygři už čoskoro v Bratislave!

Po dvojmesačnej koncertnej pauze od skončenia festivalovej sezóny sa skupina Slobodná Európa vracia na klubové pódia. A to už v novej zostave, keďže na post basgitaristu kapely nastúpil legendárny multiinštrumentalista Laco Lučenič.

Svoj premiérový koncert ako člen kapely (v minulosti s ňou sporadicky hrával ako hosť) absolvuje už v piatok 26.10. v Piešťanoch. Koncert v Piešťanskom pivovare ŽiWELL bude bez supportu so začiatkom o 22.00 hod., klub sa otvorí už o 19.00 hod. a vstupenky je možné zakúpiť v sieti Tootoot.fm, resp. priamo v pivovare. K dispozícii budú aj v deň koncertu na bráne od 19-tej hodiny.

Všetky info sú v udalosti na FB: www.facebook.com/events/535615490186848 

Reklama

Na druhý deň, v sobotu 27.10. čaká Slobodnú Európu veľký koncert v Bratislave. Ako už býva posledné roky zvykom, vždy na jeseň v klube MMC kapela pripraví väčší koncert, na ktorý si pozve vždy iného špeciálneho hosťa. Tento krát nim bude česká legendárna kapela Laura a její tygři. Úplne na začiatku v pozícii supportu sa predstaví kapela Parketový lev (čo je nová formácia bratov Jana a Kuba Hrčkovcov, známych aj z pôsobenia v kapelách Sveťo Korbeľ & Personál, Ramones Bratislava a Kaktus). Otvorenie klubu bude o 18.30 hod., koncerty začnú o 20.00 hod. Vstupenky sú výhradne len v sieti Ticketportal, pričom VIPky sú už vypredané a na bežné sedenie/státie je k dispozícii už len posledná tretina vstupeniek z celkovej kapacity klubu. V prípade, že sa nevypredajú v predpredaji, budú k dispozícii aj v deň koncertu na vchode od 18.30 hod.

Všetky info sú v udalosti na FB: www.facebook.com/events/1489563191145972 

Od 1.11. do 1.12. absolvuje Slobodná Európa spolu s českou kultovou kapelou Tři sestry pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa spoločné turné po Českej republike s názvom 100 let punkové republiky Radegast Tour 2018, ktoré bude mať zastávku v rôznych domoch kultúry a v menších športových halách v 11-tich českých mestách.

Reklama

Na záver roku, v období Vianoc, Slobodná Európa odohrá ešte postupne tri koncerty na Slovensku: 21.12. v Žiline v Smer klube 77, 22.12. v Košiciach v Collosseum Clube a koncertný kalendár 2018 uzavrie v Bratislave 24.12. v Randal Clube už tradičným (siedmy rok po sebe) Vianočným polnočným koncertom. 

Na všetkých 16-tich koncertoch Slobodnej Európy do konca roku bude k dispozícii aj široké spektrum kapelového merchandise, ktorý je v ponuke aj na portáli Rukahore Shop. 

Skupina Slobodná Európa vznikla tesne po nežnej revolúcii v roku 1989, kedy pri jednom stole v kedysi legendárnej bratislavskej pivárni Stará sladovňa (Mamut) sedeli spolu gitarista Sveťo Korbeľ, basák Braňo Alex, bubeník Peter „Ozi“ Hurtig (všetci traja práve čerstvo odídení z kapely Zóna A) a spevák Miloslav „Whisky“ Láber. Od tohto momentu sa začala písať história tejto skupiny, ktorá si prešla nebom i peklom, výslniami i pádmi, ale stále patrí medzi vlajkové lode rockandrollovej muziky zmiešanej s punkom na celom území Slovenska a Čiech. V roku 2019 oslávi už 30 rokov svojej existencie…

Reklama

V súčasnosti hrá v zložení: Miloslav „Whisky“ Láber – spev, Sveťo Korbeľ – gitara, spev, Vlado „Jerzi“ Jurča – gitara, spev, Laco Lučenič – basa, spev a Tomáš „Tuleň“ Vojtek – bicie.  

Slobodná Európa za celú svoju existenciu vydala päť albumov: „Pakáreň“ (1991), „Unavení a zničení“ (1994), „Trojka“ (2003), „Bestofka“ (2006) a „Štvorka“ (2014), z ktorých vzišli desiatky dnes už kultových pesničiek („Podvod“, „Analýza dokázala hovno“, „Relatívny pokoj“, „Dry ´69“, „Stará sladovňa“, „Kapitalizmus“, „Boh“, „Unavený a zničený“, „Som ten“, „Čo sa stalo s našim životom?“, „Golden Beach“, „Nič sa nedeje“, „Pes“, „Ráno (1.2.91)“, „Nikdy to tak nebude“, „Stredná trieda“, „Realita“, „Slzy“, „Apatia“, „Vesmír“, „Dievča z horných 10 000“, „The End“ a plno dalších).

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...