Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Slovák bude na Eurovízii namiesto Slovenska zastupovať Českú republiku!

Najprestížnejší piesňový festival Eurovision Song Contest sa uskutoční až v polovici mája, no v súčasnosti ním už žije celý hudobný svet. Pre smolu slovenských umelcov, naša verejnoprávna televízia sa opäť rozhodla tento sviatok muzikantov všetkých žánrov ignorovať a odmietla nominovať zástupcu našej krajiny!

Všetko, ale nasvedčuje tomu, že do holandského mesta Rotterdam, kde sa tentoraz Eurovízia bude konať, pocestuje napriek tomu aj Slovák, raper Čis T.

Stane sa tak vďaka českej speváčke Elis Mraz, ktorá mu ponúkla spoluprácu na piesni, ktorú pre nich dvoch skomponovala. Ide o tanečný, mimoriadne chytľavý song s názvom Wanna Be Like.

Reklama

 V Česku je pieseň už hitom internetu a vďaka podpore Českej televízie, už má aj videoklipovú podobu o ktorú sa postaral režisér Radim Věžník. Hlavná scéna sa odohráva v škole slušného správania, kde sa Elis so svojimi priateľkami poriadne odviazala a ukázala aj ako skvelá tanečnica.

Elis Mraz je za riekou Moravou považovaná za jednu z priekopníčok moderného tanečného štýlu. Okrem toho, že je majiteľkou fascinujúceho ohnivého hlasu, je tiež zdatnou multiinštrumentalistkou a ako je zrejmé z piesne Wanna Be Like, rovnako skvelou autorkou s trendy cítením.  

Ak aj vás neskutočne chytľavým popevkom „Wanna Be Like“, roztancovala, je možné podporiť ju v súťaži českého národného kola na postup do veľkolepého finále. Urobiť sa tak dá prostredníctvom oficiálnej aplikácie Eurovision Song Contest na webovej adrese https://eurovision.tv/app, ktorá zaručuje, že každý môže poslať len jeden hlas.    

Reklama

Prečítajte si tiež:

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Kapely

Kapela DESMOD a Robo Šimko prichádza s nezvyčajným singlom! Je ňou pieseň „Je to v nás“, ktorú skupina urobila pre nitrianske volejbalistky a dnes si ju už viete...

Zaujímavosti

Slovenskí hudobní producenti Groovestudio vydali koncom minulého roku epický cinematický album Zephyrus, ktorého charakteristickou črtou sú silné témy, brilantná orchestrácia, anjelské zbory a v neposlednom rade...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Reklama