Zaujímavosti

Slovák Tomáš Kucuk spieva o láske a slobode, po ktorých najviac túžime

Slovák Tomáš Kucuk spieva o láske a slobode, po ktorých najviac túžime

Tomáš Kucuk predstavuje novinku s názvom Obyčajní: “Pesnička spája viacero príbehov a emócií, ktoré som zažil ja alebo niekto iný. Je inšpirovaná letom, láskou a snami.”

Singel Obyčajní je o ľuďoch, ktorí majú túžby a snívajú o jednoduchých veciach ako je láska a sloboda. Prvý impulz k napísaniu textu k tejto skladbe prišiel na letnom festivale na Domaši, kde Tomáš stretol dievča, ktoré malo na drieku vytetovaný nápis “smútok je láska”: Na začiatku mi to nedávalo zmysel a začal som nad tým premýšľať. Neskôr mi napadli slová k pesničke a uvedomil som si, že na to, aby sme boli šťastní, nepotrebujeme veľké materiálne veci,” vysvetľuje Tomáš.

Podľa neho žijeme v dobe, kedy chce byť každý výnimočný a zabúdame na svoju obyčajnosť. Pritom by stačilo, aby sme sme si užívali mladosť a slobodu a nevzdávali sa svojich snov.

“Každý z nás má sny, ale nie všetci o nich dokážeme hovoriť nahlas a ísť za nimi. Akoby uviazli v kolobehu každodenných povinností. Život je pritom krásny a zistil som, že ľudia často nevedia odpovedať na otázku, o čom snívajú. Jedna vec je ale snívať, a tá druhá, niečo pre ne urobiť. Mňa urobilo šťastným aj to, že som si uvedomil, čo chcem.” Tomáš Kucuk sníva každý deň a vždy o niečom inom: “Jedným z mojich snov, po vydaní prvého singlu, bolo natočiť k tomu ďalšiemu videoklip, čo sa podarilo a som veľmi šťastný.” Pieseň Obyčajní venuje Tomáš všetkým ľuďom, ktorí snívajú: “Som obyčajný chlapec, ktorý si práve splnil jeden zo snov.”

Pesničku Obyčajní nahrával Tomáš Kucuk v štúdiu Randal Group s Jimim Cimbalom a Zolim Tóthom. Svoj prvý videoklip točil v centre Prahy a okolí. “Všetko som si robil sám a bola to pre mňa obrovská skúsenosť. Opäť som sa veľa naučil. Veľká vďaka patrí nielen mojim priateľom, ktorí sú aj vo videoklipe, ale aj kamaremanovi, ktorý si hovorí Vjetvan.”

Tomáš Kucuk sa narodil v Stropkove. Po skončení vysokej školy v Prešove, odišiel na pracovnú stáž do Číny, kde zistil, že ho baví hudba a chce sa jej venovať viac. Práve tam hľadali speváka, ktorý zaspieva pár piesní na večierku. Tomáš túto príležitosť využil a po pozitívnych ohlasoch vytiahol svoje staré texty a začal skladať hudbu.

Dovtedy nemal žiadne skúsenosti so spievaním pred publikom. Aktuálne žije v Prahe a svoju prvú pesničku Bez dotyku pier zložil na gitare, ktorú dostal v pätnástich rokoch. So svojim debutovým singlom sa dostal až do finále speváckej súťaže CZECH TALENT 2016 v Zlíne, v ktorej začínal aj známy český spevák Tomáš Klus. Každoročne sa na tejto súťaži predstavujú začínajúci speváci z Česka aj Slovenska. 

To Top