Novinky zo sveta hudby

Slovenčina aj Bratislava speváčke Lei Danis naozaj pristanú! Posúďte sami v novom videoklipe Nádej!

Slovenská speváčka LEA DANIS má novú NÁDEJ! Vôbec prvý singel v slovenčine z pera tejto talentovanej textárky prichádza naraz spolu s  krásnym videoklipom, ktorý rozpráva príbeh o láske nadiaľku medzi New Yorkom a Bratislavou…

Novinka NÁDEJ, ktorá vychádza začiatkom jesene, je vôbec prvým samostatným singlom, ktorý speváčka a textárka LEA DANIS s jej zamatovým hlasom samostatne naspievala v slovenčine. Oproti predošlým singlom Dance (2017) či Sunshine (2016) v angličtine je to veľmi príjemné osvieženie. “Bolo fajn uvoľnením písať v rodnom jazyku, predsa tie myšlienky sa zapisujú jasnejšie a rýchlejšie, nie je o čom. Ale reálne nahrávanie, to už bola väčšia ‘sranda’. Najprv som sa bála každého slova, výslovnosti, frázy, aby som to urobila dokonale dobre. Nebola som spokojná. Neskončili by sme takto asi dodnes. A potom som si povedala, že najlepšie bude, keď nechám rozprávať príbeh a emócie budú zo spevu plynúť prirodzene. Dobre alebo zle. Výsledok si môžete vypočuť,” prezrádza LEA. “A dajte mi vedieť, či som sa rozhodla správne,” dodáva s úsmevom.

Spoločne s novinkou NÁDEJ LEA predstavila aj nádherný videoklip, na ktorý sa nebudete vedieť vynadívať! LEI aj nášmu hlavnému mestu to v ňom ozaj pristane! Veď posúďte sami! 

O kameru, réžiu a postprodukciu skvelého vizuálu sa postaral talentovaný Slovák Miňo Debnár pod značkou Mino Debnar Visuals. 

“S Miňom sme si neskutočne sadli! Klip sme nezáväzne plánovali už dávnejšie, a nakoniec sme urobili úplný punk! Cez víkend sme sa dohodli a počas týždňa sme vyrazili na strechu v centre Bratislavy a natočili to,” prezrádza LEA.

“Z tej strechy som sa skoro vysypala, keď mi pri točení spadla obrúčka. Začala sa kotúľať k okraju. Bezmyšlienkovite som sa pustila za ňou v tých dlhých šatách. Obrúčku som našťastie zašliapla nohou v poslednej chvíli, keď ma v tom momente Miňo pre istotu schmatol za rameno. Smiala som sa od radosti, Miňo len krútil hlavou, že som čistý blázon. Dotočili sme v zdraví,” dodáva.

Vo videoklipe sa LEA ďalej prechádza po Starom moste v Bratislave, zatiaľčo ‘on’ sa túla po uliciach New Yorku. Zábery z Veľkého jablka boli pôvodne pred-točené a nakoniec do konceptu zapadli lepšie, než by dvojica vopred plánovala. 

Láska na diaľku nie je med lízať a Lea o tom vie svoje. “Dôvera, istota a časový plán, asi tak by som zhrnula, ako sa to dá prežiť,” ukončuje bývalá modelka s úsmevom o svojom súkromí. Málokto vie, že LEA si najťažšie chvíle odlúčenia od manžela, o ktorých spieva, prežila najintenzívnejšie počas práce pre prestížnej práce pre Victoria’s Secret ako fit-modelka na exotickej Srí Lanke. 

Hudba k melancholickej skladbe NÁDEJ pochádza spoza veľkej mláky, LEA spolupracuje s tímom amerických producentov Mantra nadiaľku. Mix a mastering vokálov zverila do rúk Audio Wizzards v Prahe, kde strávila dva dni pri dolaďovaní refrénu. “Všetko išlo v podstate veľmi hladko, nechcela som skladbu veľmi prekombinovať.”

LEA svoje vokály nahráva väčšinou vo vlastnom domácom štúdiu. “Zistila som, že sa mi lepšie nahráva samej, keď sa môžem uvolniť, skúšat hlúposti a hlavne robiť chyby. Tie robím rada a veľa. A čo je hlavné, nie som v časovom strese, ako to býva v štúdiu. A to je na nezaplatenie!”

To Top