Novinky zo sveta hudby

Slovenská herečka a speváčka Barbora Žilecká sa púšťa do amerického projektu!

Herečka a speváčka Barbora Žilecká vydáva svoj druhý autorský singel s názvom IN LOVE!

Water Into Wine. Tak sa volá nový hudobný projekt, ktorý vytvorila BARBS a americký spevák Darryl George, ktorého spoznala v New Yorku.  

BARBS vydala približne pred dvoma rokmi prvú autorskú skladbu s názvom April s fool, covery ako How deep is your love, Running či Wicked game, pripomínajúcu štyl Lany Del Rey a druhý autorský singel sme mohli počuť tento rok s názvom IN LOVE. Postupne sa BARBS začína viac venovať autorským veciam, texty si píše sama a začína komponovať hudbu. 

„Projekt WATER INTO WINE vznikol spontánne v hudobných škúšobniach v New Yorku kde Darryl pracuje. Trávila som tam celé dni, Darryl mi povedal, že má pár piesní a či si chcem niekedy zaspievať. Vzali sme mikrofóny, dali si prvú škúšku a skoro sme sa doplakali, ako sme si hudobne sadli! S nikým doteraz mi takto nesedel hlas ako s ním. Je neskutočný talent, odpadla som z jeho celkovej tvorivosti!“ napísala BARBS. 

Celú pieseň napísal Darryl pred pár rokmi.. Ako sám vraví, roky zháňal niekoho, s kým by sa chcel podeliť o jeho piesne a kto by ho hlasovo dopĺňal. Tak a WATER INTO WINE je na svete s našou speváčkou. 

„Táto pieseň bola napísaná v čase môjho života, keď som nechápal, čo je to láska. Ako starneme, myslíme si, že tomu rozumieme viac. Ale možno sa menia len naše definície. Je to o tom, ako máme strach stratiť niekoho koho naozaj milujeme, ako bojovať o lásku a veriť, ze vyhráte. Ak nie, treba ju nechať ísť. Bolo povedané, že aj to je definícia lásky. Inak je to boj s vlastným egom.“ popísal Darryl. 

Pieseň vznikla na Slovensku aj v New Yorku, kde už BARBS trávi väčšinu času kvôli projektom. 

WATER INTO WINE majú rozpísaných ďalších 11 piesní v rôznych štýloch, BARBS je prevažne v štýle soul, rnb, pop a Darryl tvorí prevažne pop-rock. Uvidíme čo z toho ešte vznikne.

To Top