Kapely

Slovenská Persona Grata prichádza s prvým live videom z ich spoločného koncertu s Dream Theater v Prahe

Slovenskí rockeri Persona Grata vydávajú live video z úspešného koncertu so skupinami Dream Theater a Black Star Riders vo Fóre Karlín v Prahe. Pre fanúšikov si pripravili túto milú pozornosť niekoľko týždňov pred vydaním nového singlu.

“V plnom nasadení pracujeme v štúdiu na novom albume, z ktorého prvý singel zverejníme už o pár týždňov. V medzičase sme sa rozhodli odmeniť našich trpezlivých fanúšikov a pripomenúť si tento neopakovateľný zážitok. Koncert s Dream Theater bol jedným z najväčších vrcholov našej doterajšej hudobnej kariéry a čakali sme na špeciálnu príležitosť, kedy ho zverejniť. Myslíme si, že nastala tá pravá chvíľa, spolu so zdieľaním detailov o našom novom materiáli, pripomenúť si aj tieto nezabudnuteľné momenty. Máme pre vás pripravené vynikajúce záznamy a dúfame, že vám verne priblížia úžasnú atmosféru koncertu, ktorú vytvorilo v prvom rade fantastické publikum. Nebojím sa povedať, že jedno z najvďačnejších, aké sme doteraz mali. Bolo nám obrovskou cťou a už sa nevieme dočkať ďalšieho pokračovania!” – hovorí Martin Stavrovský, frontman kapely.

K čomu iným kapelám nestačí ani desať albumov, dosiahla bratislavská skupina Persona Grata s jedinou platňou (Reaching Places High Above). Ako jednej z mála kapiel z našich končín sa jej totiž podarilo preraziť nielen na koncertné pódiá v susedných krajinách, ale napríklad aj v Spojených štátoch. Konkrétne na najprestížnejšom festivale progresívneho rocku – Progressive Nation at Sea v Miami, kam ju pozval fenomenálny bubeník Mike Portnoy (ex-Dream Theater).

Následne si  do biografie pripísali aj nomináciu na cenu Album roka v kategórii Hard and Heavy v rámci Radio_Head Awards, či úspešné turné s venezuelským gitarovým virtuózom a dizajnérom neobvyklej 14-strunovej gitary – Felixom Martinom. S absolventom prestížnej Berklee School of Music odohrala kapela osem koncertov v Českej Republike a na Slovensku.

Skupina má na najbližšie mesiace veľmi hustý plán, popri nahrávaní v štúdiu bude postupne vydávať svoje single a fanúšikovia sa tiež môžu tešit aj na ďalšie videá, či oznámenie nových termínov koncertov. Všetky novinky a výsledky práce sledujte na webe a ich sociálnych médiách.

To Top