Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Slovenská rocková legenda oslávi svoje 30. narodeniny megakoncertom v ZLÍNE!

Tublatanka, jedna z najväčších českých rockových legiend oslavuje už neuveriteľných 30. rokov na scéne a vy môžete byť pri tom!

Legendárne trio, ktoré sa za dobu svojho pôsobenia pobili úspešne ako s popularitou, tak s úpadkom, komunistickým režimom či drogami, prichádza do Zlína, aby tu spolu s Vami oslávili svoje významné jubileum – 30. narodeniny! Koncert sa uskutoční za účasti niekoľkých hostí, ako sú známe rock-metalovej kapely Neutral z Topolná u Uherského Hradiště a holešovská banda Miss God. Špeciálnym hosťom večera bude legendárny ex-ARGEMA, ktorá zažiarila svojím slávnym albumom VEĽKÁ MORAVA a taktiež oslávi 30 rokov hrania. Chlapci chystajú špeciálne set …
Tento rockový nášup sa uskutoční v jediný deň a to v piatok 16. novembra v športovej hale Euronics v Zlíne! Príďte si zabláznit na rock-metalovú smršť v podaní nestarnúce legendy Tublatanka a ich hostí! Bude to mäso!

V roku 1982 sa zišli v jednej vinárni v Bratislave študenti VŠ Maťo Ďurinda a Ďuro Černý. Trafili si do noty a rozhodli sa založiť rockové trio podľa vzoru svojich obľúbencov Cream, Jimi Hendrix alebo Police. Časom našli aj tretieho, basáka Paľa Horvátha a trio bolo dotvorenie, pesničky nazkoušeny a zvývalo vymyslieť meno a imidž kapely. Názov Tublatanka vznikol zo zloženia slov Tublat, čo bola obľúbená postava Maťa z knihy o Tarzanovi a skomolením vzorové kapely Moravanka. Tak vznikla Tublatankaa od nej už nebolo ďaleko k image slovenských národných krojov. V roku 1983 hrajú prvýkrát naživo na festivale Modrá vlna, ktorý organizoval vtedy ešte nezpívající Richard Müller a ihneď zaujali tých správnych ľudí – redaktora vydavateľstva Opus, ktorý im ihneď ponúkol nahratí dosky. Hneď prvý doska Tublatanky sa stala slovenským rockovým objavom č 1 a predalo sa jej na sto tisíc kusov. Polovica osemdesiatych rokov jednoducho rocku priala, bola to akási forma vzbury proti režimu. Asi najznámejší piesní z tej doby je pieseň „Pravda víťazí“, ktorá sa celkom logicky stala neoficiálne hymnou nežnej revolúcie na slovenskú. Prišla sloboda a otvorili sa hranice, to však znamenalo aj príval zahraničných rockových interpretov, ktorým sa skrátka nedalo konkurovať. Basák Paľo si založil softvérovú firmu a nemal už čas na kapelu, bubeník Ďuro prepadol drogám, čo znamenalo vlastne koniec kapely v starom dobrom zložení Maťo – Ďuro – Paľo. Avšak nič nie je také zlé, ako sa na prvý pohľad zdá a kapela sa po roku 2000 zdvíha z popola a nahráva v novom zložení novej dosky. Zo starej zostavy zostáva už len Maťo Ďurinda, ale kapela šliape neochvejne ďalej a tento rok oslavuje krásne jubileum – 30. rokov!

Reklama

16. 11. vás čaká v ZLÍNE, v športovej hale Euronics skutočne našliapaný rock’n’rollový nárez. Príďte si zabaviť a zaspievať, Tublatanka žije a je to sakra poznať!

Predpredaj vstupeniek sa začal!

Vstupenky za skvelú narodeninovú cenu 290,-Sk sú k dostaniu vo všetkých obvyklých predpredajoch!

Reklama

Pozor! VIP vstupenky na sedenie za cenu 490,-Sk a VIP vstupenky (sedenie + stretnutie s kapelou + fotenie + osobné autogramiáda + občerstvenie) za cenu 999,-Sk sú k dostaniu iba v predpredaji v Masters Of Rock Café na bare v Zlíne, v record Music v Prostredná ulici v Uherskom Hradišti a cez web www.mastersofrock.cz

Zdroj:  Mgr. Martina Benešová Pragokoncert

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: