Hľadáte niečo konkrétne?

Slovenská speváčka Mia Nikol nás chce naladiť novým letným hitom!
Slovenská speváčka Mia Nikol nás chce naladiť novým letným hitom!

Novinky zo sveta hudby

Slovenská speváčka Mia Nikol nás chce naladiť novým letným hitom!

Speváčka Mia Nikol vyrastala v rodine, kde hudba a móda sa stali základom jej života. Jej otec bol skúsený gitarista a spevák a mama majiteľka módneho salónu.

Jej talent na spievanie sa prvý raz prejavil, keď mala Mia iba 3 roky. Ako dieťa ju rodičia bežne pristihli pred zrkadlom ako si spieva v maminých šatách a topánkach. To bola jej detská predstava, že vystupuje ako speváčka na pódiu a od tých čias sa spievanie stalo jej najväčším snom.

Keď mala Mia 6 rokov, rodičia ju prihlásili na hodiny spevu do umeleckej školy a zároveň do popradského detského speváckeho zboru, ktorý potom navštevovala 6 rokov. Tam získala svoje prvé skúsenosti s vystupovaním na verejnosti.

Reklama

Veľkou školou boli pre ňu vystúpenia na rôznych koncertoch a spievanie s orchestrom, čo jej výrazne pomohlo zbaviť sa trémy. Počas základnej a strednej školy vystupovala Mia na mnohých školských i národných speváckych súťažiach, kde sa častokrát stávala víťazkou.

Ako tínedžerka, sa Mia zamilovala do elektronickej tanečnej hudby. Práve vtedy ju otec začal učiť ako sa tvorí táto hudba na počítači. Snažila sa vytvoriť vlastné piesne, ktoré však v závere celé pokazila. Bola z toho veľmi nešťastná, všetky tieto skladby zmazala a navždy stratila. Stalo sa to v ten istý deň, keď zomrel jej milovaný otec. Mala vtedy 17 rokov a bola to pre ňu obrovská strata a cítila len beznádej. Od tohto dňa prestala spievať a doslova sa zrútil jej vysnívaný svet. Musela sa postaviť na vlastné nohy a začať popri škole pracovať, keďže mama nedokázala uživiť Miu a jej brata.

Po skončení školy odišla Mia do zahraničia, kde si známi producenti všimli jej talent a ona si tak po prvýkrát mohla skúsiť nahrávanie v ozajstnom profesionálnom štúdiu. Po niekoľkých rokoch strávených v Nemecku, sa opäť vrátila domov na Slovensko. Začala tu spievať so skupinou, s ktorou predtým hrávala v zahraničí v hoteloch a tanečných kluboch.

Reklama

Nápad vytvoriť svoj vlastný album, dostala Mia počas náhodnej návšteve nahrávacieho štúdia Tatraground v Poprade, kde si skúsila zaspievať do špičkového štúdiového mikrofónu. V tej chvíli dostala ten najsprávnejší impulz a inšpiráciu na napísanie textov pre svoje vlastné piesne. Mia je typ človeka, ktorý sa snaží čeliť všetkým výzvam, ktoré ju v živote stretávajú. Je spontánna, akčná a schopná bez problémov vystupovať na verejnosti.

Mia má rada zaujímavé módne oblečenie i vhodný make up. Je tvorivý typ ženy, ktorú fascinuje dokonalosť a krása. Všetko, čo ste sa dozvedeli o speváčke s umeleckým menom Mia Nikol, bolo vyjadrené aj na jej prvom singli “Paradise”. Ide o pieseň z jej rovnomenného albumu, ktorý je momentálne pred dokončením a vyjde tak ako aj prvé dva single v hudobnom vydavateľstve Bryndák Records. Veríme, že si obľúbite nielen túto skladbu, ale aj celý debutový album od speváčky s umeleckým menom Mia Nikol.

Nový singel od speváčky Mia Nikol má názov “Be Close To You“. „Táto úplne jednoduchá, ale zároveň chytľavá melódia jej napadla v jednu letnú noc na balkóne pri predstavách na letný flirt a eufóriu z čerstvej lásky. Jej duša ožila v tesnej blízkosti človeka, ktorý sa jej páčil a dával jej pocit znova žiť a užívať si život na plné obrátky. Zároveň však svoje pocity tajila a bála sa to povedať nahlas…“

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Shivers je druhým oficiálnym singlom z novej platne. Sheeran v piesni plnej euforických momentov popisuje, aké to je sa zamilovať. Skladbu natočil s osvedčenou dvojicou producentov – Fred...

Zaujímavosti

Slovenská stálica Peter Nagy predstavuje klip k ústrednej skladbe najnovšieho albumu „Petrolej“. Minimalistický klip s rovnakým názvom má na konte uznávaný fotograf Ľubo Špirko, ktorý video...

Novinky zo sveta hudby

Už 19. novembra sa fanúšikovia anglickej superstar dočkajú nového albumu s názvom The Bridge. Dovtedy si musia vystačiť s malou ukážkou vo forme singlu „If It’s Love“, kde...

Zaujímavosti

Emmanuela Pudding, vlastným menom Emmanuela Dobšovičová pred pár dňami vydala svoj debutový singel. Pieseň, s názvom „Dáždniky z púpav“, bola inšpirovaná príchodom jari, obdobia...