Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Slovenské kapely BULP a Tolstoys zahrajú pred medzinárodným publikom!

Východoeurópsky festival hudobných talentov Budapest Showcase Hub vybral dve slovenské kapely BULP a Tolstoys, ktoré vystúpia už 17.októbra v budapeštianskom hudobnom klube Kuplung  a predstavia sa hudobným profesionálom aj fanúšikom zo strednej a východnej Európy. 

Medzinárodný festival Budapest Showcase Hub predstaví tento rok v rámci svojho programu 15.-17.novembra až 33 kapiel, medzi nimi bude aj slovenské zastúpenie. BULP a Tolstoys tak získajú výnimočný priestor na prezentáciu pred zahraničnými expertmi celkovo zo 14 krajín. “To, že nás vyberú na všetky zahraničné showcase festivaly, na ktoré sme sa prihlásili sme vôbec nečakali, robí nám to však veľkú radosť a otvára nové možnosti,” hodnotí Ela Tolstová z kapely Tolstoys. “Zahraničné publikum je úžasné preto, lebo nemá očakávania, ani predsudky, nepozná vás, a to čo mu dáte, to dostanete nazad,” povedala Jana Štefancová, speváčka kapely BULP. “Úspech za hranicami prichádza pomaly, alebo nemusí prísť vôbec, čiže pokiaľ sa človek chce posunúť o úroveň ďalej, vyžaduje si to úsilie,” dodáva jej brat Samuel, ktorý ako producent vytvoril projekt BULP len pred 2 rokmi.

Štefan Štec a jeho Fajta idú na turné, zahrajú unikátne novinky aj známe hity

Na konferencii BuSH 2017, ktorá tvorí súčasť denného programu, sa zúčastní až 250 delegátov z rôznych oblastí hudobného priemyslu, ktorí sa aktívne zaujímajú o nové talenty z nášho regióna. Medzi divákmi, ktorí budú pozorne sledovať aj slovenské kapely bude aj Matt Lawrence, svetoznámy producent mnohých hviezd ako Adele, Amy Winehouse, Ellie Goulding, Black Eyed Peas, Mumford & Sons, Lady Gaga, Beyoncé a ďalších. Víťaz ocenenia Grammy prijal pozvanie na konferenciu Budapest Showcase Hub, kde bude prednášať o dôležitosti zvukového dizajnu a význame producenta, ktorý dokáže z obyčajnej piesne urobiť poklad. Matt Lawrence získal cenu Grammy za svoju producentskú prácu na albume ‘Babel’ od kapely Mumford & Sons, ktorý sa stal trojnásobne platinovým albumom vo Veľkej Británii a predal viac ako 2.5 milióna albumov v USA.

Reklama
Nový album legendárnych The BUTTONS pokrstí 22. júna v Ateliéri Babylon český rocker Petr Janda!

Vstupenky na konferenciu a na jednotlivé koncerty sú dostupné priamo na webovej stránke Budapest Showcase Hub. Slovenské kapely pozývajú svojich fanúšikov, aby ich prišli podporiť.

 Ako prebieha výber kapiel na festival Budapest Showcase Hub? 

Reklama

Festival a konferencia Budapest Showcase Hub  je jediné podujatie svojho druhu v Maďarsku. Orientuje sa na zviditeľnenie pop kultúry z východnej Európy s cieľom posilniť spoluprácu na regionálnej úrovni, vytvoriť platformu pre užitočné workshopy, prednášky a diskusie medzi odborníkmi v hudobnom priemysle. Kapely, ktoré majú možnosť vystúpiť v rámci festivalu, sa vyberajú v proces, ktorý pozostáva z viacerých kôl. Kapely sú nominované tzv. selektormi, túto skupinu tvoria promotéri, organizátori festivalov, majitelia klubov, novinári, PR manažéri, manažéri kapiel a ďalší profesionáli, ktorí sa pohybujú v hudobnej branži.  Z jednotlivých krajín sa postupným hlasovaním určia najlepšie kapely, ktoré dostanú priestor na samotnom festivale.

Vypočujte si netradičné popovo-rockovo-rapové spojenie kapely Iconito a Majselfa

Počas otváracieho Grand Opening koncertu podujatia BuSH 2017 – 15.novembra v klube Akvárium – organizátori konferencie a festivalu BuSH slávnostne predstavia aj nový video kanál, určený pre východoeurópsku hudobnú scénu #newkidsfromthebloc, vďaka ktorému budete mať vždy najčerstvejšie správy o hudobných novinkách z okolitých krajín.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Tak toto tu ešte nebolo! Kapela Iconito, ktorá je známa tým, že spája pop s folklórom, sa tentoraz dala dokopy s raperom Majselfom. Výsledkom je vskutku...

Koncerty

Kapele Peter Bič Project ide karta – čo skladba, to mega hit! Aj ich najnovšia pohodová pesnička Máj sa fanúšikom i hudobným redaktorom mimoriadne páči...

Koncerty

Štefan Štec a Fajta pripravujú program na letné turné, na ktoré ich fanúšikovia už netrpezlivo čakajú. Zaznejú hity  Urvala sia struna, Báči Jašov, Idu sobi...

Koncerty

Adam Ďurica v čase lockdownu všeličo pomenil. Postavil napríklad novú kapelu a tvoril. Z jeho aktuálneho singla Medzi nami je už rádiový hit a táto skladba, rovnako ako...