Kapely

Slovenský Red Hot Chili Peppers? Vypočujte si nový album od kapely Žabí Rauš!

Bratislavsko-banskobystrická štvorica Žabí Rauš vydáva svoj prvý dlhohrajúci album s názvom Nemáme nič, čo nemáme. Od 17.  septembra 2019 je dostupný na streamovanie a download na všetkých digitálnych platformách, ako napríklad Spotify, Apple Music, Deezer, Youtube a podobne. Na svojpomocne produkovanom a vydanom albume sa nachádza 12 rôznorodých skladieb. 

„Piesne prichádzali tak nejako spontánne. V skúšobni v kapele prúdila dobrá chémia, melódie sa tvarovali viac menej samé,“ opisuje proces tvorby spevák a gitarista Filip Pokorný.  Zvukovo experimentálny album prináša žánrovú rozmanitosť. Album otvára funk-rocková pieseň Šťastie si nevyberá, ktorej rapované slohy a chytľavé refrény môžu evokovať zvuk Red Hot Chili Peppers. „ Už sme pár ráz počuli, že nás označili za slovenskú podobu tejto kapely a niet sa čomu brániť,“ vtipkuje gitarista Adam Šamaj.

Nasledujúcu pop-rockovú pieseň Na tenučkom vlásku strieda rockovo-punková skladba Vinný škriatok. Paletu žánrovej ponuky rozširuje hip-hopom ovplyvnená skladba Kade vedie cesta, s ktorou sa spája nedávno zverejnený videoklip s kamerovým „okom“ od New Yorku cez Bratislavu až po slovenské kopce. Album sa v pestrom žánrovom duchu nesie celých 45 minút. „Pesničky spájajú tanečné groovy, beaty, chytľavé refrény, odľahčená atmosféra. Párty-rock, tak sme nazvali svoj vlastný štýl. Chceme, aby sa ľudia s našou muzikou nenudili, aby si mohli na koncertoch s nami zaspievať, zaskákať, uvoľniť sa,“ dodáva Filip.

Album Nemáme nič, čo nemáme vznikal v priebehu jedného roka v bratislavskom štúdiu TC Lemons. Produkciu, nahrávanie, mix aj mastering mal pod palcom Filip Pokorný. Autorsky – hudobne aj textovo – sa pod väčšinu pesničiek podpísali Šteffi Kovalčík a Filip. Chalani nahrávali hlavne v noci, pričom bubeník a spevák Šteffi si pohodu v štúdiu maximálne pochvaľuje a poznamenáva: „Ak sa pohodová vlna z nášho nahrávania aspoň čiastočne prenesie na ľudí, nič viac si nemôžeme želať.“

Basgitarista Matej Piliar sa v období nahrávania albumu zasa úprimne tešil z dobrej kúpy nového synťáku, čo s úsmevom komentuje: „Odkedy som kúpil synťák, strašne rád s ním nahrávam basy. Skladby majú potom akýsi „krajší zadok“. Na albume sa objaví aj niekoľko zaujímavých hostí:  Marián Jaslovský (Love4Money, AMO, O.B.D.) – saxofón, Richard Chovan (Horehigh, Celeste Buckingham) – klávesy, Filip Krišš (Irish Rose) – akordeón.

Žabí Rauš na hudobnú scénu vykročil pred rokom s animovaným videoklipom ku skladbe Do lesov. Jeho autor Slavo Turanec sa postaral aj o kreslený obal spomínaného albumu Nemáme nič, čo nemáme. Obrázok celkom trefne odhaľuje a znázorňuje moment, ako názov kapely Žabí Rauš vlastne vznikol. „V okolí jazier sa na jar v noci často hlasno ozývajú žaby. Keď sme zistili, prečo sú také hlučné, boli sme z toho šokovaní asi tak, ako nás Slavo vyobrazil na obale nášho albumu!“ spoločne žartujú členovia kapely. 

Kapela Žabí Rauš sa momentálne teší pravidelnej hudobnej rotácii v Rádiu Slovensko, chystá nový materiál, plánuje koncerty.  Album Nemáme nič, čo nemáme je dostupný na všetkých streamovacích platformách práve teraz.

Produktové novinky

Hľadáte elegantné inteligentné hodinky s dlhou výdržou? Vyskúšajte Niceboy X-fit Watch Pixel

Niceboy X-fit Watch Pixel sú univerzálne inteligentné hodinky pre aktívnych mužov aj ženy. Ponúkajú výdrž až 10 dní a odolné vodotesné telo so stupňom krytia IP68. V hodinkách aj mobilnej Zobraziť viac

Herné slúchadlá Niceboy ORYX X500 Shadow prinášajú prvotriedny zvuk a výrazný dizajn

Pokiaľ od svojich herných slúchadiel chcete okrem prvotriedneho priestorového zvuku aj prvotriedne pohodlie, ORYX X500 Shadow od značky Niceboy vám prinesú oboje. Okrem dizajnu zvýrazneného podsvietením oceníte aj vyhotovenie a Zobraziť viac

Niceboy ORYX K610 Chameleon je klávesnica pre pravých hráčov

Mechanická klávesnica ORYX K610 Chameleon vás prekvapí svojou odolnosťou – má kvalitné spínače, kovovú konštrukciu s opleteným káblom a pozláteným konektorom. A vo vlastnom programe si navyše nastavíte makrá aj Zobraziť viac

To Top
music ZONE