Zaujímavosti

Slovenský songwriter Homes ohlásil debutový album!

21-ročný slovenský songwriter a producent Homes sa do povedomia dostal svojimi spoluprácami so zvučnými menami československej hudby, akými sú napríklad Ego, Ben Cristovao, či Kontrafakt, s ktorými spolupracoval na skladbách „Keď Prídem Domov“ z Egovho albumu Precedens, „Chybíš“ z albumu Kontakt od Cristovaa či „V Korunách Stromov“ na Kontrafakt albume Real Newz.

Tieto skladby prezentoval aj naživo na Egovom Precedens Tour či na vypredanom koncerte Bena Cristovaa v pražskej O2 Aréne. 

Sólovo sa uviedol v roku 2018 prvým singlom „Younger Sun“, ktorým sa ukázal unikátnym melancholickým zvukom inšpirovaným zahraničnými indie a folkovými umelcami, spojeným s netradičným spevom vo falzete. Ten zaujal aj Rádio FM, ktoré ho pozvalo single zahrať v živom vysielaní. Od „Younger Sun“ vydal ďalšie dva single, „loveable“ a „Thaw“, nesúce sa v podobnej atmosfére.

Teraz sa Homes hlási novým singlom „Liberation“, zároveň s ktorým ohlasuje svoj debutový album Lufu, ktorý vychádza 31. 1 a obsahuje 8 skladieb. Album bude dostupný aj vo fyzickej forme ako CD, ktoré už je možné si predobjednať aj s podpisom cez Spinaker. Album neobsahuje hostí, bol napísaný, nahraný a produkovaný Homesom v jeho domácom štúdiu. 

Podobne ako v predošlých singloch sa aj „Liberation“ nesie v melancholickom duchu a postavený je najmä na akustickej gitare, emotívnom speve vo falzete, pridávaní sa nástrojov a postupnej gradácii, ktorá zaručí, že si skladba udrží pozornosť poslucháča od začiatku do konca.

Album Lufu si môžete predobjednať priamo tu!

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.