Novinky zo sveta hudby

Slza má novú skladbu, ktorá vznikla za pár hodín ako svadobná spoveď

Spevák kapely Slza Peter Lexa spolu s gitaristom Lukášom Bundilom predstavujú nový singel s názvom Žár, ktorý je predzvesťou albumu 3, ktorý by mal vyjsť už 24. apríla 2020!

Skladba Žár vznikla podľa slov autorov za pár hodín ako svadobná spoveď. Vo videoklipe sa objavia skutočné páry z radov osobností, ktoré kapelu Slza inšpirujú a vystihujú celkovú podstatu skladby.

Skladba Žár vznikla dosť zaujímavo. Na jeseň roku 2019 kapela Slza dostala pozvanie na svadbu, aby sa tam objavila ako prekvapenie pre nevestu, ktorá ich má veľmi rada. “Pár dní pred vystúpením som premýšlal, akú pieseň neveste a ženíchovi venovať, ale uvedomil som si, že niekoľko našich skladbieb je síce o láske, ale nie sú pozitívne a vhodné na svadbu.”: prezradil Petr Lexa, ktorý neváhal, zobral pero a papier a napísal novú skladbu, ktorá neskôr dostala názov Žár.

Vo videoklipe účinkujú mnohé známe osobnosti. Medzi nimi nimi aj Barbora Votíková s partnerkou, Eva a Jakub Krausovi, herec Martin Dejdar s manželkou a mnoho ďalších. “Sú to inšpiratívne páry a zároveň v niektorých prípadoch búrajú predsudky o partnerskom vzťahu. Vznikol tak videoklip, na ktorý sme doteraz neboli zvyknutí.”: dodal Petr Lexa.

To Top