Interview

Smalltown Boy – Nový talent na hudobnej scéne?

Prinášame vám krátky rozhovor s Romanom Oravcom, chlapcom z malomesta a zároveň nádejným slovenským pesničkárom!

Prečo práve názov Smalltown Boy?

Nechcel som vystupovať pod svojím občianskym menom ale nechcel som sa ani na nič hrať. Pred pár rokmi, keď som začal fotiť na filmový fotoaparát, vytvoril som si album s názvom „Chlapec z malomesta“ kam som pridával fotky z môjho života, mojich priateľov a dianie v mestách ktoré som navštívil alebo v ktorých som žil. Album si môžete pozrieť tu!

Neskôr, keď som začal tvoriť a koncertovať sólo (cca začiatkom roku 2015), hľadal som nejaký pseudonym pod ktorým by som mohol vystupovať. Smalltown Boy – Chlapec z malomesta sa mi zdalo najpravdivejšie a najúprimnejšie.

A čo je okrem miest a života  ešte tvojou inšpiráciou?

Musím povedať, že veľkú časť mojej inšpirácie tvorili a stále tvoria práve medziľudské vzťahy, láska a ženy .  Ale v poslednom čase  ma zaujíma hlavne spoločnosť v ktorej žijeme.  Ale inšpiráciu dokážem nájsť  skoro vo všetkom. Rád napríklad počúvam rozhovory v autobusoch a v MHD alebo sledujem ľudí na ulici. Život je nekonečným zdrojom inšpirácie 🙂

Prečo si sa rozhodol robiť tieto krátke akustické session?

Od 2014 keď som začal písať a skladať aj ne-punkové skladby a celkom sa mi začali zhromažďovať. Chcel  som ich pomaly začať dávať von,  lenže  na štúdio som ešte nebol pripravený a nemal som na to ani peniaze. Preto som  si povedal, že toto by bol možno dobrý krok ako ponúknuť  ľuďom ochutnávku z mojej tvorby. Zároveň sa snažím do niektorých tých „klipov“ dostať aj príbeh, nasledovná je napr. zostrih našej dovolenky s kamarátmi v Slovinsku.

Čo by si chcel v hudbe a živote dosiahnuť?

Určite by som chcel v najbližšom čase nahrať album a absolvovať  turné a koncerty aj mimo Nitrianskeho a Bratislavského kraja.  V zime sa plánujem zavrieť do štúdia, nahrať prvé skladby. Rád by som potom obehol pár rádií a v lete začať hrať aj na festivaloch.  Aj keď zatiaľ ešte nemám pevnú zostavu na pódiu.  Na basgitare ma občas  doprevádzal  môj kamarát Niko, ale hľadám ešte bubeníka/cajonistu  neskôr by som rád pridal aj klávesy a sólovú gitaru.

Ak moja tvorba osloví čo i len pár ľudí tak budem spokojný. Rád by som  ponúkol prostredníctvom mojich textov iný pohľad na svet a alternatívu k súčasnému showbiznisu, v ktorom sa často krát produkuje bez akejkoľvek hlbšej myšlienky. A v živote chcem dosiahnuť len to aby som ja a ľudia okolo mňa boli šťastní.

Ďakujeme ti za rozhovor Roman a nech sa ti nadalej darí.

Ďakujem aj ja, pozdravujem vašich čitateľov a majte sa všetci dobre! Viac informácií o mne nájdete aj na mojom Facebooku kde môžete dať svoj LIKE 🙂

To Top