Koncerty

Smola a Hrušky spolu s Boy Wonderom a Colectivom odpálili show na Uprisingu. V zákulisí zahrali akustický „Zelený čaj“.

Smola a Hrušky behajú po Slovensku a Čechách a užívajú si pravé koncertné leto. Pri nabitom programe sa objavili aj na Uprising Festivale, kde otvorili druhý deň. Koncert na hlavom pódiu prilákal množstvo fanúšikov a ich vystúpenie sa nestratilo ani v tomto reggae line-upe.

Hodinový set obohatili okrem známych hitov aj zaujímavým prídavkom. Ten okrem naväčšieho hitu „Fajčiť treba“ obsahoval aj pieseň „Zelený čaj“ z ich najnovšieho albumu, ktorý predstavili v netradičnej zostave aj s posilou, ktorú tvorili interpreti Boy Wonderom a Colectivom. Celý fotoreport nájdete na konci článku.

„Zelený čaj nebola premierá, len sa ho podarilo dať aj s hosťami, kedže cez festivalovú sezónu sa je obtiažne zladiť časovo s ostatnými, kedže všetci hrajú a majú veľa aktivít. Bola to naozaj výnimočná chvíľa, za čo obom hosťom ďakujeme.“, hodnotí kapela.

Jedno krásne vyjadrenie sme dostali aj od frontmana Spoka: „Mám rád Uprising odkedy som tam bol prvýkrát ako divák asi pred siedmymi rokmi. Festival odvtedy narástol do európskych rozmerov a zároveň je tam úžasná domácka atmosféra a krásny zelený areál s vodou, aký sa na festivaloch v hlavnom meste krajiny väčšinou nevidí.

Minulý rok bolo aj krásne počasie a vtedy je to doslova happening. :) Tento rok sme na ostatné skupiny a program nemali čas, keďže sme v piatok hrali koncert v Bardejove a v sobotu sme hneď po našom išli na ďalší. Zažili sme festivalové ráno, kedy sa diváci dávali do poriadku a my sme si dali zvukovku. Keď sme začínali už nás čakali fans a celý koncert bol dosť energický. Myslím, že sme divákov zobudoli a nabudili na celý deň. 

Ako čerešničku na našom vystúpení by som vypichol festivalovú premiéru skladby Zelený čaj spolu s Boy Wonderom a Colectivom spolu so živou kapelou. Zaujímavé je aj to, že po koncerte v zákulisí sme si ju spolu zahrali, čo sa málokedy stáva.“

AKUSTICKÝ ZELENÝ ČAJ V BACKSTAGE

Ako špecialitu sme si pre Vás ešte pripravili akustickú úpravu songu „Zelený čaj“, ktorú po koncerte odohrali frontman Spoko aj s Boy Wonder a Colectiv.

To Top