Smola a Hrušky odpálili svoje najväčšie 20 rokov tour!

0
21
views

Smola a Hrušky čaká rušné obdobie. Práve včera totiž v bratislavskom Babylone odohrali svoj prvý koncert z ich výročného turné, ktorým odštartovali maratón 22 koncertov na slovenských a českých mestách!

Prvý koncert sa niesol v znamení množstva hostí a krstu nového albumu Čiernobiely (2017).Poďme ale postupne. Po otvorení brán ateliéru išlo všetko podľa časového harmonogramu a už onedlho sa prvý fanúšikovia zvŕtali v sviežich ska a reggea rytmoch českej kapely Fast Food Orchestra. Tá je fanúšikom SaH dobre známa, keďže spolupracovali aj na piesni Utekám. Žánrovo podobný a energický výkon týchto pražských ‚rýchloviek‘ skvele naštartovalo celú atmosféru a po nich nasledovali samotný headlinery.

Koncert Smola a Hrušky začal možno trošku neobvykle, a to samotným krstom. Tu nás čakalo milé prekvapenie, v podobe exkluzívneho krstného otca, ktorým sa stal megaúspešný slovenský spevák Jožo Ráž. Ten neváhal a pokrstil nový album Čiernobiely a po krátkom fotení sa rozbehol čistý masaker.

Koncert trval niečo okolo dvoch hodín a na pódiu sa vystriedalo množstvo hostí z nového albumu. Celý album je v znamení spoluprác, kedže sa na ňom nachádzajú aj umelci ako Marián Čekovský, Petra Polnišová, Zoči Voči, Tribuman z Francúzka, či Supa z Moja Reč. Posledný zmienený na koncerte aj reálne vystúpil, tak isto aj slečny Alžbeta & Júlia, či samotný Fast Food Orchestra, ktorý si s Hruškami strihli výborné duety.

Tip:  TRANSMISSION festival predstavuje tému noci a kompletný line-up!


Po hodinke sa mohli fanúšikovia upokojiť a ošiaľ dočasne nahradila akustická vsuvka, v ktorej mne osobne najviac zafigurovala pieseň Love song. Po unplugged časti koncert opäť gradoval a skončil až tesne pred polnocou, keď Hrušky nahradil Supa z Moja Reč sprevádzaný kapelou Komplot.

Smola a Hrušky nasadili koncertom latku pekne vysoko a aj napriek nie plnému klubu išlo o výborný koncert. Ak si chcete koncert vychutnať neváhajte a navštívte ďalšie z 21 zastávok.

Report a fotografie: Viktor Hlavatovič

Nenechajte si ujsť: