Správy

Smutná správa: Zomrel hudobník Fedor Frešo!

Fedor Frešo bol slovenský hudobník. Venoval sa rocku i džezu. S rôznymi hudobnými zoskupeniami sa podieľal na vydaní desiatok albumov. Dňa 26. júna 2018 nás navždy opustil!

Podľa dostupných informácií basgitarista Fedor Frešo zomrel nečakane v utorok v podpoludňajších hodinách. Dôvody jeho smrti zatiaľ nie sú známe. Jeho smerovanie k hudbe pochádza z inšpiratívneho hudobného prostredia, v ktorom vyrastal. Jeho otcom bol Tibor Frešo, slovenský hudobný skladateľ a dirigent, mama študovala operný spev.

Vyštudoval konzervatórium v Bratislave – odbor kontrabas. Aktívne činný od roku 1962. Spolupracoval s desiatkami skupín, medzi najdôležitejšie patria Soulmen, Prúdy, Collegium musicum, Blue Effect, Fermata, T&R Band, Traditional Club Bratislava.

S rôznymi skupinami nahral desiatky albumov. Pracoval ako hudobný režisér v Čs. rozhlase, vydavateľstve OPUS, kde sa podpísal pod mnoho známych albumov. Spolupracoval s desiatkami známych interpretov (P. Hammelom, M. Vargom, P. Lipom, R. Hladíkom a mnohými ďalšími).

To Top