Šok pre fanúšikov Three Days Grace! Adam Gontier opustil kapelu!

0
33
views

Veľký šok pre fanúšikov  Three Days Grace ! Táto Kanadská hardrocková kapela dnes na svojich oficiálnych stránkach oznámila informácie , podľa ktorých prišla o svojho speváka  Adama Gontiera.

Gontier vraj opustil kapelu kôli zdravotným problémom. Členovia kapely sa vyjadrili, že ich náhly odchod Adama veľmi zaskočil a zarmútil. V pripravujúcom turné  OF MY DARKEST DAYS  by jeho miesto mal zastúpiť Matt Walst , ktorého môžete poznať ako lídra kapely My Darkest Days.

Three Days Grace (skratkami sú 3DG alebo TDG) je kanadská hardrocková kapela, ktorá vznikla v roku 1997. Členovia skupiny sú Adam Gontier, Neil Sanderson, Brad Walst a Barry Stock.

Prvýkrát sa skupina ako štvorica sformovala v roku 1992, ešte pod názvom Groundswell. Až roku 1997 si zmenili už ako trio meno na Three Days Grace (po slov. Trojdňová milosť). Kapela v tom istom roku prišla z Norwoodu do Toronta a tam sa stretla s producentom Gavinom Brownom. Brown im v roku 2003 pomohol nahrať ich debutový album Three Days Grace, ktorý sa dostal do top ten najlepších amerických albumov. Po nahratí tohto albumu sa ku kapele pridal gitarista Barry Stock. Pieseň „I Hate (Everything About You)“ z albumu Three Days Grace bola aj na prvom mieste v americkom rebríčku rockových piesní, a na druhom v kanadskom. Druhá pieseň z albumu – „Just like you“ sa stala druhou v rovnakom americkom rebríčku a prvou v kanadskom. Skupina Three Days Grace bola nominovaná aj na cenu najlepšia hudobná skupina roku, no predbehla ich punková formácia Billy Talent. V roku 2006 vydali 3DG svoj druhý album One-X. V súčasnosti chlapci z 3DG nahrali tretí album s názvom Life Starts Now , ktorý vydali 22. septembra 2009. Najbližší pripravovaný album bude mať názov Transit of Venus a má byť vydaný v októbri 2012.