Zaujímavosti

Soutěž hudebníků Líheň zná všechny čtvrtfinalisty!

Soutěž hudebníků Líheň zná všechny čtvrtfinalisty!

 Mezinárodní zastoupení budou mít čtvrtfinálová klání mezinárodní soutěže amatérských hudebníků LÍHEŇ ve všech třech hudebních klubech. Z téměř čtyř stovek přihlášených skupin se totiž do čtvrtfinále probojovalo osmnáct hudebních skupin z Česka, Polska a Slovenska. 

Poslední základní kola se nesla v duchu obtíží, které však neměli na svědomí hudebníci, ale naprosto nepředvídatelné okolnosti. Nicméně i s tímto se pořadatelé poprali a vše proběhlo tak, jak mělo. Asi nejhorší problémy se řešily v polském klubu Boss Garage Pubu v Krakowě, v jehož blízkosti už delší dobu probíhají stavební práce, které však vyvrcholily prasklým vodovodním potrubím a na konci koncertu dokonce zaplaveným klubem. „Hned po vystoupení poslední skupiny – a nakonec i postupující polské party Dolina Cieni – proběhlo zkrácené vyhlášení výsledků a ukončení programu a následné uzavření klubu.

Nicméně po rychlém zásahu by příští týden měl program pokračovat beze změn,“ hlásí pozitivní zprávy z polského klubu produkční soutěže Tomasz Niziołek. Havířovskou Stolárnu zase potkalo zpoždění hned dvou kapel, které mířily do Havířova stejnou cestou z Čáslavi a Pardubic a obě se skoro na dvě hodiny zasekly na cestě. Začalo se sice se zpožděním, ale i tady vše proběhlo dle plánu a největší radost nakonec měla ostravská skupina KÁMO. Jediný klub, kterému se vyhnuly problémy, tak bylo nakonec karvinské Hard cafe, odkud si postup odváží do Krakowa mladá a dravá polská skupina Inclusion. 

Už ve čtvrtek 18. dubna se od sedmé večerní rozjedou čtvrtfinálová kola a nabídnou muziku tří středoevropských zemí. Podrobné informace k vystupujícím a programu jednotlivých kol najdou zájemci na www.lihen.cz a FB profilu soutěže. Vstup je tradičně v celé soutěži ZDARMA a pokaždé se na fanoušky těší tři hudební formace. Určitě to tedy stojí za vidění a slyšení! 

To Top