Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Soutěž hudebníků Líheň zná všechny čtvrtfinalisty!

Soutěž hudebníků Líheň zná všechny čtvrtfinalisty!

 Mezinárodní zastoupení budou mít čtvrtfinálová klání mezinárodní soutěže amatérských hudebníků LÍHEŇ ve všech třech hudebních klubech. Z téměř čtyř stovek přihlášených skupin se totiž do čtvrtfinále probojovalo osmnáct hudebních skupin z Česka, Polska a Slovenska. 

Poslední základní kola se nesla v duchu obtíží, které však neměli na svědomí hudebníci, ale naprosto nepředvídatelné okolnosti. Nicméně i s tímto se pořadatelé poprali a vše proběhlo tak, jak mělo. Asi nejhorší problémy se řešily v polském klubu Boss Garage Pubu v Krakowě, v jehož blízkosti už delší dobu probíhají stavební práce, které však vyvrcholily prasklým vodovodním potrubím a na konci koncertu dokonce zaplaveným klubem. „Hned po vystoupení poslední skupiny – a nakonec i postupující polské party Dolina Cieni – proběhlo zkrácené vyhlášení výsledků a ukončení programu a následné uzavření klubu.

Nicméně po rychlém zásahu by příští týden měl program pokračovat beze změn,“ hlásí pozitivní zprávy z polského klubu produkční soutěže Tomasz Niziołek. Havířovskou Stolárnu zase potkalo zpoždění hned dvou kapel, které mířily do Havířova stejnou cestou z Čáslavi a Pardubic a obě se skoro na dvě hodiny zasekly na cestě. Začalo se sice se zpožděním, ale i tady vše proběhlo dle plánu a největší radost nakonec měla ostravská skupina KÁMO. Jediný klub, kterému se vyhnuly problémy, tak bylo nakonec karvinské Hard cafe, odkud si postup odváží do Krakowa mladá a dravá polská skupina Inclusion. 

Reklama

Už ve čtvrtek 18. dubna se od sedmé večerní rozjedou čtvrtfinálová kola a nabídnou muziku tří středoevropských zemí. Podrobné informace k vystupujícím a programu jednotlivých kol najdou zájemci na www.lihen.cz a FB profilu soutěže. Vstup je tradičně v celé soutěži ZDARMA a pokaždé se na fanoušky těší tři hudební formace. Určitě to tedy stojí za vidění a slyšení! 

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...