12. ročník súťaže amatérskych hudobníkov Radegast Líheň srdečne pozýva slovenské kapely!

0
11
views

Právě v těchto dnech se rozjíždí už dvanáctý ročník největší soutěže amatérských hudebníků v České republice známé pod názvem Radegast Líheň. Přihlašovací formulář na stránkách www.lihen.cz je připraven i pro kapely ze Slovenska, které jsou v soutěži tradičně velmi úspěšné. Nejlepší kapely získají kontrakt na řadu vystoupení na festivalech i ceny v celkové hodnotě až 4000 Euro!

Pořadatelé soutěže z havířovské Viking agency se v dalším ročníku rozhodli ještě více dát na muziku a chystají se rozšířit počet klubů, kde se soutěže odehrává. „Pro každého muzikanta je v rámci soutěže odměnou zejména koncert a prezentace své tvorby před publikem, málokterého uspokojí hlasování na internetu, či skrze média. Proto nyní jednáme o rozšíření soutěže o další klub. Tím pádem bychom nabídli koncerty ve čtyřech klubech na Ostravsku a zahrát by si před porotou a diváky mohlo přes sedmdesát skupin!“ popisuje připravované změny ředitel soutěže Marek Slonina. Radegast Líheň by tak čítala dokonce 35 koncertů vždy tří skupin v ostravských klubech, což je zřejmě nejen český, ale i slovenský unikát. Přesto je vše ještě ve fázi přípravy. „První krok jsme učinili a nyní probíhá řada jednání s kluby a partnery, aby soutěž byla opravdu co nejvíce atraktivní. Pozitivní ohlasy z předchozích ročníků a noví partneři nás ale ženou kupředu,“ dodává Slonina.

Do soutěže se tradičně hlásí i desítky skupin ze Slovenska a i v letošním ročníku mají rozhodně možnost. „Byli bychom velmi rádi, kdyby v každém kole vystoupila jedna slovenská kapela, ale rozhoduje samozřejmě kvalita kapely a také stylová příbuznost s kapelami v daném kole. Budeme ale rádi, když se kapel do konce ledna přihlásí co nejvíce,“ dodávají pořadatelé s tím, že stoupající kvalitu slovenské muziky potvrdili v loňském ročníku třetí HASH z Trnavy, či předchozí finalisté My Way ze Sniny.