Zaujímavosti

Španielsky album vedie v amerických rebríčkoch

Bad Bunny láme rekordy. Nový album El Último Tour del Mundo je tento týždeň na vrchole rebríčka predajnosti v USA.

Umelec Bad Bunny sa vďaka nemu okamžite zapísal do histórie, keďže počas 62 ročnej histórie Billboardu ešte nikdy neviedol španielsky album. Speváčka Selena Gomez v rokoch 1995 a 2006 bola na popredných priečkach so svojimi albumami, ktoré boli prevažne v španielčine. Bad Bunny, ktorý kombinuje štýly latinského trapu a raggaetonu, zostáva na čele zoznamu s pesničkami čisto v španielskom jazyku.

Z albumu sa predalo 116 000 kópií, z toho 103 000 pochádzalo zo streamov. Toto je jeho tretí veľký album, na ktorom hosťujú aj Rosalía, Abra a Jhay Cortez. Bad Bunny sa stal nielen kráľom žánru, ale aj jednou z najväčších globálnych superhviezd súčasnosti.

Spotify opať zostavil zoznam najpočúvanejších interpretov a piesní. Spomedzi interpretov bol najpopulárnejší Bad Bunny, zatiaľ čo najpočúvanejšou sa stala pesnička The Songnd´s a Blinding Lights. Slávneho 26-ročného rapper si spustili používatelia celkovo 8,3 miliárd krát, čím prekonali rekord minuloročného víťaza Post Malona, ktorý v roku 2019 vytvoril rekord s viac ako 6,5 miliardami streamov.

Autorka: Tímea Vaňová

To Top