Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Speváčka Bibi uchvátila aj Michaela Kocába a Ondřeje Soukupa

Šansoniérka ako z medzivojnového obdobia! Takýto hlas sme tu už 50 rokov nemali! Aj takto hodnotili ostrieľaní hudobníci mladú speváčku Bibi, ktorá uviedla do života svoje prvé CD. Pokrstili ho Michael Kocáb, Ondřej Soukup a Peter Uličný a svorne ocenili jej hudobný talent. Krásne nové šansóny na albume jej zložil Ondřej Gregor Bzobohatý a otextoval Peter Uličný. K titulnému singlu „Životopis“ Biba na krste v slávnej Štefánke predstavila aj videoklip. Pozrite si ho a vypočujte si aj ostatné skladby na CD „BIBI Vol.1“.

Trio Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup koncertujú po celkom Česku a Slovenku a po celý čas im robí predskokanku mladá speváčka Bibi. Jej zaujímavý hlas a zjav umelci veľmi oceňujú a preto vôbec neváhali, keď ich požiadala, aby sa stali krstnými otcami jej nového CD-čka. Do života ho uviedli posypaním lupeňmi ruže.

„Je to veľmi zaujímavé dievča, ktoré mätie telom. Vyzerá ako hyper manekýnka, ešte aj trochu upravená, ale keď sa s ňou začnete baviť, je kúzelne strelená, v tom najpozitívnejšom zmysle. Niekoľkokrát som sa na ňu bol pozrieť. Pesničky, ktoré jej napísal Ondro Brzobohatý sú veľmi pekné a má taký krásny, sýty alt. Je to výborné. Považujem ju za veľmi zvláštny zjav vašej hudobnej scény,“ vraví Ondřej Soukup.

Reklama

„Z tých piatich pesničiek, čo spieva vždy pred našim koncertom musím povedať, že sa mi veľmi páči. Skladby sú nádherné a jej celkový prejav, taký expresívny aj s gestikuláciou, sa mi zdajú skutočne dobré,“ dodáva Michael Kocáb.

CD-čko s názvom „BIBI Vol.1“ pokrstil v legendárnej kaviarni Štefánka spolu s Michaelom Kocábom a Ondřejom Soukupom aj Peter Uličný. Ten je autorom textov na tomto albume. 

„Biba je speváčka, ktorá má zlato v hlase. Na koncerte som počul, ako jedna pani hovorila, že taký hlas na Slovenku nebol 50 rokov a myslím si, že je to pravda,“ oceňuje kvality mladej speváčky Peter Uličný.

Reklama

Bibi nakrútila k titulnej skladbe CD-čka s názvom „Životopis“ aj videoklip, ktorý dokonale korešponduje so soundom skladieb pripomínajúcim medzivojnové šansóny. 

„Pesničky Ondřeja Gregora Brzobohatého a Petra Uličného sú  nádherné a je očarujúce, ako dvaja muži dokážu krásne opísať ženskú dušu. Spievať ich je pre mňa terapia hudbou. Na pódium vždy vystupujem z veľkou dávkou skromnosti a pokory. Neutíchajúci potlesk mi však dosiaľ bol vždy najväčšou odmenou za roky snahy,“ uzatvára Bibiána Surovčíková.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Legendárna slovenská kapela Horkýže Slíže využíva „nútenú“ pauzu od koncertovania na tvorbu nového materiálu. Podľa slov speváka Kuka pôjde o pokračovanie albumu Alibaba a...

Správy

Elektrická gitara zmenila dejiny hudby. (Nielen) rockoví gitaristi ako Eddie Van Halen či Jimi Hendrix sa vo svojej najlepšej ére rovnali bohom. Ak chcete...

Novinky zo sveta hudby

Frontman nemeckej skupiny Rammstein Till Lindemann vydal novú sólovú pieseň. Ide o starú vojenskú baladu Любимый город „milované mesto,“ ktorá je naspievaná v ruštine...

Novinky zo sveta hudby

Francúzska progresívna death metalová kapela Gojira prichádza s novinkou, ktorá ašpiruje na najlepší metalový album roka. V poradí siedmy štúdiový album má názov Fortitude a obsahuje jedenásť...

Reklama