Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Speváčka Jana Krištof Lehotská si plní svoj sen!

Vo februári 2019 prichádza na svet debutové CD novej slovenskej speváčky Jany Krištof Lehotskej. Jana sa v rokoch 2009 až 2011 aktívne zúčastňovala speváckych súťaží ako Zlatá črievička, Krištáľová váza, Malokarpatský slávik, tri ruže Bánoviec, Muzikálová hviezda Xanadu a iné. Odniesla si zo súťaží množstvo ocenení.

Potom v jej živote prišlo štúdium na vysokej škole v Nitre, založila si rodinu a hudba a spev museli ísť bokom. V roku 2018 sa však vrátila k spevu a to po spojení s gitaristom Petrom Dechetom. Spoločne pripravili koncertný program, ktorý úspešne prezentovali na domácich pódiách. Zaujímavosťou je, že Janka bola už v tom čase tehotná. Zdravotný stav jej bez problémov umožnil koncertovať a tvoriť. Práve v období po pôrode sa s Petrom Dechetom  rozhodli, že obmedzia živé hranie, vrátia sa do nahrávacieho štúdia a čas venujú príprave svojho spoločného debutového CD.

CD sa nahrávalo v Prievidzskom štúdiu Vladislava Leškovského Whatever studio a práve Vladislav sa stal producentom nahrávok. Sám sa aj aktívne podieľal na nahratí všetkých rytmických prvkov a perkusií. Ďalším dôležitým členom sa stal René Lacko. Blues-rockový gitarista známy svojou dokonalou interpretáciou skladieb Jimiho Hendrixa či Led Zepellin a autorom 9tich sólových CD.  Jana naspievala všetky vokálne linky a nahrala všetky klavírne linky. Peter Dechet je autorom hudby na všetkých skladbách a zároveň nahrával všetky akustické gitary. Jana s Petrom spoločne napísali 7 textov z celkovo desiatich, ktoré sú na CD. Dva texty prispel Jakub Mello (frontman kapely Wotepity) a jeden venovala na album speváčka Romana ROuMY Kiššová (bývalá speváčka skupiny Peha, v súčasnosti vydala svoj sólový album a nový singel).

Reklama
Robert Burian a Robo Papp odpálili tohtoročné prázdniny skladbou Zvládneš to sám

Na albume poslucháč nájde 10 autorských piesní v slovenskom Jazyku. Texty sú inšpirované životnými príbehmi a situáciami, s ktorými sa stretávame v bežnom živote. Album dostal názov SNY. Práve názvom chce Jana zdôrazniť svoj hlavný odkaz. Plňme si svoje sny. Neostávajme len pri túžbach a plánoch, ale prenesme ich do skutočnosti. Práve jej album je toho dôkazom, že je to možné. Rovnako tak je dôkazom, že materstvom a rodičovstvom v živote ženy nekončí jej možnosť rozvíjať sa, pracovať na svojej kariére, práve naopak. Vďaka veľkej podpore jej manžela Martina a celej rodiny sa Jana môže plne venovať hudbe a plniť si tak svoje túžby. Jana sama hovorí: „Tým, že som na materskej sa mi len začala nová etapa života a hudbou  si plním sny, ktoré ma robia šťastnou.. a keď je mama šťastná tak aj deti a všetci okolo mňa. Vôbec ich kvôli mojim koníčkom nezanedbávam, práve naopak. Malý Matej je nenahraditeľným členom kapely a absolvoval s nami celé nahrávanie :) … niekto na materskej šije alebo vyrába mydlové kytice a podobne. Ja spievam a hrám“.

Veríme, že Jana Krištof Lehotská svojou tvorbou a príbehom môže inšpirovať aj iných, aby sa nebáli a plnili si svoje sny a túžby.

CD Sny je dostupné v digitálnej forme na všetkých online streamoch (Deezer, Spotify…) a online platformách (Itunes, Amazon, Vevo …. V kamenných predajniach CD nájdete koncom februára 2019.

Reklama
Vypočujte si vokálnu verziu skladby Je nad slnko jasné od Roba Opatovského a skupiny For You

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Po albume Vlčie maky – Podpoľanie prichádza druhý štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky. Na albume s horehronskými piesňami pracovali takmer dva roky. Na albume...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Správy

Kompilačný vinylový a CD dvojalbum Pavol Hammel & Prúdy 1966 – 1975 je dramaturgicky nezmenenou reedíciou pôvodného titulu, ktorý vyšiel v roku 1982 a ktorý zachytáva prvé...

Správy

Skupina NEREZ & LUCIA – Zdeněk Vřešťál, Vít Sázavský a Lucia Šoralová – dnes vydáva svoj druhý štúdiový album Cela, a to na CD, LP a v digitálnej podobe. „Stále...