Zaujímavosti

Speváčka JANAIS chystá pre fanúšikov štedré Vianoce!

Na najkrajšie obdobie roka sa usilovne pripravujú aj známi slovenskí umelci. Výnimkou nie je ani speváčka JANAIS, ktorá si pre fanúšikov pripravila krásny hudobný darček.

Už o niekoľko dní slovenská speváčka a skladateľka JANAIS, ktorá spieva skladby v slovenčine, angličtine i francúzštine, odštartuje šnúru koncertov pod názvom Vianočná Janais 2017. Fanúšikom sa predstaví hneď v niekoľkých slovenských mestách a nevynechá ani vystúpenie u našich západných susedov. Turné Vianočná Janais 2017 bude pozostávať z 11 koncertov, z toho 10 sa uskutoční na Slovensku a jeden vo Vsetíne v Čechách. Organizujeme tri vlastné koncerty, v Prešove, v Banskej Bystrici a v Bratislave, ostatné vystúpenia s kapelou odohráme v rámci vianočných trhov v rôznych mestách po Slovensku, prezrádza podrobnejšie informácie o blížiacej sa koncertnej šnúre hudobníčka, ktorú dobre poznajú aj milovníci francúzskeho šansónu.

Odznejú najväčšie hity

Speváčku budú na koncertoch sprevádzať jej dvorní hudobníci Peter Kothaj (gitary), Martin Šenc (klávesy), Michal Šelep (basa, kontrabas), ale aj prizvaní kolegovia z brandže, Marián Karšay (bicie), Peter Fajta (husle) a hosť z Anglicka, huslista James Evans. Na všetkých vystúpeniach zaznejú okrem speváčkiných autorských piesní aj známe slovenské koledy. Chýbať nebudú ani francúzske a anglické vianočné skladby Petit Papa Noël, Go, tell it on the mountain či cover svetoznámej Let it snow. Posledná menovaná pesnička je zároveň speváčkinou dlhoročnou srdcovkou. „Pieseň Nech sneží je užasná svojou ľahkosťou a veselosťou, práve preto otvára aj samotný album Vianočná Janais. Mňa si táto skladba získala už dávno a preložením do slovenčiny som sa snažila priblížiť ju ešte viac aj slovenskému publiku. Novinkou mojich tohtoročných vianočných koncertov bude coververzia piesne Winter Wonderland. Tú som prepísala do slovenčiny pod názvom Zimnou krajinou a už čoskoro ju predstavím svojim fanúšikom, dopĺňa informácie o pripravovanom trackliste charizmatická umelkyňa.

Za vianočný album zlatá platňa

Do povedomia širšej verejnosti sa JANAIS dostala najmä vďaka Eurovision Song Contest 2009, keď sa s piesňou Taram ta rej prebojovala do národného finálového kola. Okrem viacerých hudobných spoluprác vydala aj tri vlastné štúdiové albumy – SVETABOJ (2009), EUFÓRIA (2013) a VIANOČNÁ JANAIS (2015). K vianočnému albumu má aj po dvoch rokoch stále blízko. „Vianočné piesne sú moja srdcová záležitosť a nahratím vianočného albumu som si tak splnila jeden zo svojich snov. To, že je aj po dvoch rokoch stále žiadaný a získava si stále nových poslucháčov, ma veľmi teší aj motivuje.Na albume sa nachádza aj duet Biela pieseň so Zuzanou Smatanovou, a okrem tradičných slovenských kolied či troch autorských skladieb nechýbajú ani speváčkine najobľúbenejšie francúzske a anglické vianočné piesne. O tom, že si album naozaj získal svojich priaznivcov svedčí nielen pozitívna kritika, ale i zlatá platňa a doteraz takmer 4 tisíc predaných nosičov.

To najlepšie z neho každoročne zaznieva aj na speváčkiných decembrových koncertoch, na ktoré sa JANAIS pripravuje už niekoľko týždňov vopred: Vianočné koncerty sú pre mňa veľkou zmenou z môjho tradičného repertoáru. Je to také milé vyrušenie zo zabehnutých koncertov, no o to viac si tieto vystúpenia po dlhej príprave užívam. Atmosféra na námestiach, v kostoloch, ale aj kultúrnych domoch býva čarovná a vychutnávam si každú pieseň od začiatku do konca. Veľmi sa teším, že ponuky na koncerty každým rokom pribúdajú. Máme tak s kapelou možnosť priniesť náš malý hudobný kúsok Vianoc medzi ľudí po celom Slovensku.

Zoznam najbližších koncertov:

25.11. Piešťany, Krása bez bariér, Hotel Balnea Esplanade, 17:00
01.12. Bratislava, Vianočné trhy, Hlavné námestie, 19:00
02.12. Košice, Vianočný koncert pred AuParkom, 17:30
07.12. VIANOČNÁ JANAIS v Prešove, kino Scala, 19:00
10.12. Nitra, Vianočné mestečko, 19:00
12.12. VIANOČNÁ JANAIS v Banskej Bystrici, Robotnícky dom, 19:00
13.12. VIANOČNÁ JANAIS v Bratislave, DK Zrkadlový háj, 19:00
16.12. Rabča, Vianočné trhy, Námestie, 19:00
17.12. Bratislava, Vianočné trhy v Ružinove, Park A. Hlinku, 16:00
18.12. Vsetín, Veselé vánoční hody, Náměstí Svobody, 18:00
20.12. Trenčín, Vianočné trhy, Mierové námestie, 17:30
22.12. Trnava, Vianočné trhy, Trojičné námestie, 19:00
30.12. Považany, Vianočný koncert, Kultúrny dom, 19:00

Informácie poskytla PR manažérka speváčky Michelle Kristová
Foto: Jakub Šteinecker

To Top