Zaujímavosti

Speváčka kapely Hrdza predstavila svoj sólový projekt a novú skladbu

Speváčka Lucia Gibarti, ktorú si môžete pamätať z titulnej skladby filmu Sviňa, prekvapila všetkých fanúšikov svojou novou sólovou skladbou. V novinke Winner ju môžete počuť v úplne inej polohe a budete mať pocit, že skladbu Slovensko moje, otčina moja naspievala úplne iná speváčka.

Mladá speváčka pôsobí v známej kapele Hrdza a jej sólový projekt je úplne odlišlný od folklóru, ktorému sa speváčka doteraz venovala. “Nemením žáner, iba sa venujem ďalšiemu, ktorý mi je srdcu blízky. Vždy som vedela, že chcem okrem spevu aj tvoriť autorské skladby.  Neškatuľkujem sa do jedného žánru.”: priblížila Lucia svoje hudobné zámery.

Lucia Gibarti v novinke stavila na anglický jazyk, ktorý sa dokonale hodí do atmosféry skladby Winner. Pieseň z časti otextoval Andrej Karlik a časť doplnila Lucia. “Snažila som trefne nadviazať na prvotnú myšlienku textu. Pieseň je o vlastných víťazstvách. Aj keď často zlyhávame, vždy dokážeme vzísť ako víťazi z vlastných bojov, ak to naozaj chceme. Sila vôle je veľká vec a schopnosť nevzdávať sa v ťažkých chvíľach, ešte väčšia.”: opisuje speváčka význam skladby.  

“Čo sa “presedlania“ zo slovenčiny, na ktorú sú u mňa ľudia, vďaka kapele Hrdza  zvyknutí, týka, nejedná sa trvalú zmenu, pretože v blízkej budúcnosti plánujem okrem anglických skladieb aj slovenské.”: dodáva na záver Lucia.

To Top