Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Speváčka Kristína Tran pokrstila svoje EP na netradičnom nosiči

Speváčka Kristína Tran, v minulosti pôsobiaca pod umeleckým menom “Layla” pokrstila svoje EP Transmission. Krst sa uskutočnil na palube jednej z bratislavských lodí na Dunaji s krásnou panorámou takmer celého mesta.

 Kristína si pre svojich hostí pripravila skvelý akustický koncert, kde zaznelo všetkých 7 piesní, ktoré na novom EP nájdete. Približne v polovici koncertu pozvala speváčka na pódium krstného otca Tomyho Kottyho, s ktorým si zároveň zaspievali spoločný duet  nachádzajúci sa na nosiči s názvom T.K.K.T., ku ktorému nedávno vyšiel aj videoklip.

Krstilo sa netradične, uvoľnene a veselo – gumenými cukríkmi, nakoľko sú speváčkinou závislosťou a nosí si ich v kabelke každý deň. No zároveň symbolizujú aj speváčkinu odvahu experimentovať ako v živote, tak aj v hudbe.

Reklama

Originálnym nápadom však neboli len gumené cukríky, ale hlavne samotná podoba EP, ktoré nemá podobu klasického CD ale kartičky, ktorá pripomína platobnú kartu. Tá obsahuje unikátny kód na stiahnutie hudby. Skrytú silnú myšlienku “tejto kartičky” mierenú na klimatickú krízu podčiarkuje v údernej skladbe Karmageddon. V rámci tejto témy speváčku inšpirovali a podporili viaceré známe tváre ako napr. Michal Sabo, Natália Pažická, Jakub Filo, ktorí sú iniciátormi petície Klíma Ťa potrebuje, ale tiež slovenský výrobca bio produktov MALINNA.

„Nie je mi ľahostajné, ako bude naša Zem vyzerať o pár rokov, a preto som tiež využila svoj hlas a prostredníctvom pesničky prispela k zmene,” dodala speváčka.

Na všetkých piesňach Kristína spolupracovala s výborným producentom a muzikantom Matejom Maxom Miklošom, s ktorým vytvorili profesionálne a zvukovo zaujímavé piesne. Okrem už spomínanej spolupráce s Tomym Kottym sa na nosiči nachádza aj spoločný duet “Celé skvelé” so spevákom Danom Kapitánom.

Reklama
Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Kapela Horkýže Slíže oznámila na 14.9.2021 vydanie nového albumu Alibaba a 40 krátkych songov 2. Okrem krstu, ktorý sa bude konať v Music a...

Kapely

Žilinská kapela landless 10. septembra 2021 vydala svoj prvý album, ktorý nesie názov „Mirrors“. Na albume sa nachádza 9 piesní, pričom kapela počas prebiehajúceho...

Novinky zo sveta hudby

Multiplatinový Modrý album Mira Žbirku, ktorý vyšiel pred dvadsiatimi rokmi, reštartoval jeho tvorbu do nového tisícročia a znamenal veľký návrat na pódiá megaúspechom skladby Čo...

Zaujímavosti

Potrebujete motiváciu na pohyb, lepší spánok alebo dodržiavanie pitného režimu? Inteligentné hodinky X-fit Watch 2 od značky Niceboy dokážu monitorovať nielen váš tep, krvný...

Reklama