Zaujímavosti

Speváčka Lea Danis zmeškala svadbu, vďaka tomu vznikla jej najintímnejšia skladba

Pandémia koronavírusu vzala aj slovenskej speváčke Lei Danis možnosť spievať naživo. A to ani na svadbe svojej najlepšej priateľky z detstva koncom mája. Namiesto toho jej napísala dojímavú skladbu s nýzvom Všetko máš.

Slovenská speváčka a hudobná producentka Lea Danis sa po sérii anglických skladieb vrátane úspešného tanečného singlu Follow (2019) vrátila k slovenčine. Výsledkom je nový singel, doposiaľ jej najintímnejšia hudobná výpoveď “Všetko máš”. Precítená skladba je svadobným darom pre priateľku z detstva, no vo výsledku patrí všetkým, ktorí stále veria na manželstvo.

Inšpiráciou bola slovenskej speváčke priateľka z detstva, ktorá ju raz na káve požiadala o pieseň na jej svadbu. “Strašne ma tým dojala, možno o tom doteraz ani nevie. Pe mňa ako umelca je to najväčšia pocta,” prezradila speváčka, ktorá mala pôvodne spievať na svadbe aj naživo. Nakoniec sa svadby pre pandémiu koronavírusu sama osobne nemohla zúčastniť. “Preplakala som skoro celý deň,” spomína si blondínka. “Pre niekoho to je možno smiešne, ale ja som jedináčik a priateľstvo pre mňa veľa znamená. Prísť o takéto momenty pre pandémiu som považovala za obrovskú krivdu a nespravodlivosť. No práve preto, že som nemohla prísť na sobáš osobne, som tú skladbu jednoducho musela dorobiť. Nechcela som ju sklamať,” prezrádza rodáčka z Humenného o novinke Všetko máš.

“Rodinnú premiéru” tak  mal singel bez speváčky práve na svadbe spomínanej priateľky. “Malo to byť prekvapenie, keďže kamoška už s piesňou ani nerátala. Jej brat mi nadiaľku pomohol toto celé pripraviť a na svadobnom tanečnom parkete tak song zaznel po prvýkrát. Keď som potom videla na videu, ako jej pribehlo dievčatko doniesť vreckovku, aby si poutierala   slzy, nič viac mi netrebalo. Plakala som s ňou ako malé decko. Je krásny pocit rozplakať nevestu,” dodala so smiechom Lea.

Ako naznačuje aj videoklip k piesni, skladba je aj akousi spomienkou aj na svadobný deň samotnej speváčy. “Nerada ukazujem svoje súkromie, verím, že je to veľmi intímna časť môjho života. Ale tu som cítila, že by bolo fajn sa podeliť s odkazom lásky a pripomenúť si v tejto ťažkej dobe, čo je v živote skutočne dôležité. Niekedy na to pri tom tlaku zabúdam aj ja sama,” uzavrela bývala modelka, ktorá do klipu zahrnula zábery zo svojho sobáša na Srí Lanke. V tom čase tam žila malý sen, keď pracovala ako fitmodelka pre Victoria’s Secret. V klipe tiež nechýbajú nádherné zábery samotného ostrova pri Indii a poprvýkrát speváčka ukázala aj svoju lásku.

To Top