Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Speváčka Mista prichádza po zložitej životnej situácii s pozitívnou skladbou “Prežijem s láskou“

Speváčka Mista prešla obrovským hudobným aj vizuálnym prerodom. Má za sebou zložitú životnú situáciu, na ktorú poukazuje v novej skladbe “Prežijem s láskou“. Autorom textu je sama Mista a hudbu zložil skladateľ a producent Stano Šimor. K novej pesničke Mista nakrútila pôsobivý videoklip, ktorý má na konte režisér Tomáš Krejčí. 

Žiť slobodne a nasledovať to, čo mi dáva v živote zmysel… Speváčka Mista sa pred dvoma rokmi rozhodla žiť podľa tohto vzorca a vystúpiť zo života, ktorý sa od nej v rodinnej aj pracovnej oblasti očakával. A to aj napriek tomu, že sa všetci veľmi skepticky pozerali na zmeny, vďaka ktorým sa chcela posunúť ďalej. 

“Prešla som obrovským hudobným aj vizuálnym prerodom. Nikto mi v tej dobe neveril, dokonca ani rodina. Všetci mi hovorili, že som skončila a moja jediná cesta je robiť to, čo som robila doteraz a nič nemeniť. Chcelo to veľa odvahy plávať proti prúdu a prežiť dva roky práce v období, keď mi nikto neveril. Človek však nepotrebuje, aby mu niekto veril. Najdôležitejšie je, aby veril sám sebe, mal víziu bol skromný a pracovitý. Život nakoniec všetko poskladá tak, aby to bolo správne,“ vyznala sa Mista.

Mista začala tvoriť a písať vlastné pesničky a myšlienky, ktorými sama prešla a vďaka ktorým môže pomôcť ľuďom v rovnako ťažkej situácii.

“Text piesne som napísala o človeku, ktorý si uvedomí, čo je skutočne dôležité, až keď príde na koniec svojho života. Jediná vec, ktorú si v tej chvíli praje, je vrátiť späť čas, aby mohol veci napraviť a prežiť ich inak,“ hovorí Mista.

Hudbu k skladbe “Prežijem s láskou“ napísal Stano Šimor, text má na konte sama Mista.

„Môj skladateľský proces je veľmi nepredvídateľný. Keď to na mňa príde, musím nechať všetko, čo práve robím, zapnúť diktafón a tvoriť. Ak by som to nespravila a nechala na neskôr, už mi ta istá myšlienka znovu nepríde. Je to všetko o pocitoch. Ja tvorím a píšem len o tom, čo som sama prežila. Nikdy sa nepúšťam do tém, ktoré nemám odžité. Necítila by som sa úprimne a autenticky,“ konštatuje Mista.

Od minulého roka začala Mista zdieľať svoje myšlienky o živote a vzťahoch na svojej facebookovej stránke. 

„Pôvodný zámer článkov bolo psychicky sa odreagovať v tom najťažšom období. Nikto ale nečakal, že články na sociálnych sieťach naberú tak veľký ohlas. Prichádzajú tam ľudia, ktorí nachádzajú podporu v riešení svojej ťažkej životnej situácie“, vysvetľuje Mista.

Prehrať video

Dnesmôžete vidieť Mistu každú stredu v jej televíznej relácii v českej celoplošnej TV “ Pocity s Mistou“, ktorú sama tvorí a moderuje tiež na témy v tomto duchu.Speváčka pripravuje vlastnú hudobnú talkshow, kde bude s ľuďmi komunikovať na témy, ktoré riešia v každodennom živote. Koncert bude popretkávaný jej vlastnými skladbami, a aj jej novou skladbou “Prežijem s láskou“. K nej nakrútila pôsobivý videoklip, ktorý režíroval šikovný Tomáš Krejčí.

„Klip sa nakrúcal v pražskom žižkovskom kostole, kde som točila svoje scény medzi zapálenými sviečkami. Bola tam úplná tma a všade okolo len svetlo sviečok. Nad scenárom sme sedeli spolu s režisérom, rozprávali sa o témach a o našich životoch, o udalostiach, ktoré sme prežili. V klipe hrajú skvelí českí herci. Túto úlohu som prenechala radšej im, pretože ja sa vôbec necítim byť herečkou a nerada by som do toho zasahovala. Sústredila som sa na svoje scény, kde spievam a užívala si atmosféru tmavého kostola,“ uzatvára Mista.

Mista, vlastným menom Soňa Šimorová, vyštudovala hru na husliach na bratislavskom Konzervatóriu a Vysokej škole múzických umení. Už ako 15-ročná založila svoju vlastnú kapelu, s ktorou hrávala a skladala piesne po večeroch v garáži. V 22-och rokoch sa  zúčastnila na národnom kole Eurovízie, v ktorom skončila na 2. mieste. Pár mesiacov na to podpísala zmluvu so Sony Music a vydala svoj prvý singel „Rock It!“, ktorý sa stal druhou najhranejšou skladbou v českom éteri. Rok na to vydala svoj debutový album „Show me“ vo vydavateľstve Universal Music a absolvovala trojmesačné turné v Ázii. V r.2017 prešla osobným a hudobným prerodom, ktorého výsledkom bol prvý slovenský singel „Sme tu len raz“. Singel priaznivo prijali nielen fanúšikovia, ale aj odborníci. Teraz na neho nadväzuje s novou skladbou „Prežijem s láskou“.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...

Kapely

Nový videoklip bardejovskej kapely NIEčO NAVYšE sa dostal na verejnosť. Skladba s názvom Ako film dostala svoj vizuál, s ktorým sa po dlhšej pauze kapela pripomína...

Zaujímavosti

Čerstvá elektro-popová tanečná novinka Mirror od nórskej speváčky Sigrid nenechala na svoje spracovanie dlho čakať. Zopár dní po vydaní ju vo svojej verzii ponúka...

Novinky zo sveta hudby

Katarína Knechtová predstavuje nový tanečný letný hit! Skladba „Rezonancia“ sa nahrávala v niekoľkých fázach v Katkinom domovskom štúdiu Basement. Jedna z najúspešnejších slovenských speváčok je autorkou...