Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Speváčka Mista prichádza s chytľavou skladbou „Nespáľme mosty“, klip k nej nakrúcala na Islande!

„Nespáľme mosty“. Tak sa volá nová skladba a ďalší zo série príbehových videoklipov speváčky Misty, v ktorých sa každý nájde. Je plný symbolov o dvoch ľuďoch, ktorí nemôžu žiť jeden bez druhého. Text k novému songu si opäť napísala Mista a hudbu český hudobný producent a skladateľ Stano Šimor. Pozrite si krásny videoklip plný nedotknutej prírody, ktorý Mista nakrútila na Islande.

V novej pesničke „Nespáľme mosty“ dominujú gitary, ktoré v štúdiu nahral jeden z našich najlepších gitaristov Henry Tóth. Speváčka Mista hľadá inšpiráciu v sebe. Hádam každý z nás prežíva lásku a vie, že život je veľmi premenlivý. Ale ak niekoho milujeme, nedokážeme sa na neho dlho hnevať.

Keď mi Stano Šimor pustil hudobný námet, veľmi sa mi páčil a okamžite sme na skladbe začali pracovať. Hudobná produkcia tejto skladby je extrémne veľká a náročná. Nikto iný by to okrem Stana v týchto končinách nezvládol. Som mu vďačná, že mi venoval čas a svoje skúsenosti“, hovorí o náročnej príprave Mista.

Kreatívnym tímom klipu sú skvelý režisér Tomáš Krejčí a kameramanka Nina Ščamborová. Hudobné klipy sa väčšinou natáčajú na krásnych miestach doma alebo na atraktívnych prímorských lokalitách. Mista hľadala niečo nezvyčajné.

„Island je krajina, ktorá je divoká a človekom nedotknutá. Preto vznikla myšlienka natáčania na Islande.“ vysvetľuje Mista.

Za posledné dva roky prežila obrovský prerod v pracovnom aj v súkromnom živote. Ťažké chvíle priniesli to najlepšie, čo si mohla priať. Dôležité je, nebáť sa spadnúť na dno. Pretože len keď stratíte všetky životné istoty, môžete bez obmedzení poskladať život podľa svojich predstáv na nových základoch.

„Práve v tomto období ma neskonale podržal môj manžel, za čo som mu nesmierne vďačná. V hudbe som prestala robiť všetko, čo som dovtedy robila. Opustila som tanečnú hudbu a začala tvoriť muziku, ktorej sama verím a v ktorej vidím zmysel. Nie som do ničoho tlačená, a na ničom a nikom závislá. Táto sloboda mi dáva priestor vyvíjať sa. Bez ťažkej cesty, ktorú som musela prejsť by ale toto obdobie nikdy neprišlo,“ vyznáva sa z nájdenej slobody Mista.

V textoch speváčky sa začali objavovať motívy našich pocitov a medziľudských vzťahov. Málokto si tak, ako umelci uvedomuje, že od pocitov sa odvíja celý náš život. Emócie hýbu svetom. 

„Vďaka emóciám prekvitáme v zdraví alebo naopak trpíme v chorobe. To, ako veci prežívame a aké pocity potláčame, je veľmi dôležité. Človek vyrovnaný so svojou minulosťou, ktorý sa slobodne prejavuje, neubližuje a nevytvára si prehnané strachy má základ k šťastnému a zdravému životu,“ hovorí speváčka Mista, ktorá sa riadi hlavne zdravým rozumom.

Mista, vlastným menom Soňa Šimorová, vyštudovala hru na husliach na bratislavskom Konzervatóriu a Vysokej škole múzických umení. Už ako 15-ročná založila svoju vlastnú kapelu, s ktorou hrávala a skladala piesne po večeroch v garáži. Rodená Bratislavčanka žije v Prahe a o vzťahoch rada premýšľa. Píše svoje vlastné úvahy, ktoré potom publikuje na svojom Facebooku. Je to očista, uvoľnenie a radosť, keď vidí, že jej myšlienky občas pomôžu. V Česku má vlastnú reláciu s názvom „Pocity s Mistou“. Z popovej hviezdičky sa stáva zrelá umelkyňa, ktorá si dokáže vydobyť priestor pre tvorbu a riskuje, aby našla vlastný štýl.

Reklama
Reklama www.bedy.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Bez autorov o autoroch. Taký je návrh nového Mediálneho zákona, ktorý 7. októbra 2021 predložilo do medzirezortného pripomienkového konania Ministerstvo kultúry (MK SR). Návrh...

Zaujímavosti

For You predstavuje novú skladbu Best of Slovak pop 2000 – 2009 (Antológia III), ktorou sa na chvíľku prenesiete do začiatku storočia. „Chceli sme...

Kapely

Roman, Robo, Marek a Viktor z kapely Pell-Mell 59 predstavujú novinku zo svojej tvorby. Singel s názvom „Poď so mnou“ zverejnili chalani aj s...

Novinky zo sveta hudby

Deviatu štúdiovú platňu predznamenali dva single. Pilotný Higher Power mal svetovú premiéru na medzinárodnej kozmickej stanici, kde si ho počas online prenosu prehral francúzsky astronaut Thomas...

Reklama