Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Speváčka Nika Karch má za sebou úspešný rok 2015 – Najhranejšia skladba a hosť Karla Gotta!

Speváčka Nika Karch, vlastným menom Veronika Karchová, sa narodila v Michalovciach, kde vyštudovala základnú aj strednú školu. Po ukončení gymnázia odchádza na vysokú školu – Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre. Nitra sa jej natoľko zapáčila, že tam žije dodnes. Ako však sama hovorí, je hrdou východniarkou.

Nika - Gott 2

Nika má za sebou úspešný rok! V spolupráci s Mafia Corner a Suverenom prespievala skladbu Čerešne, ktorá sa stala najhranejšiou skladbou v slovenských rádiách a Československá hudobná legenda Karel Gott si ju vybral ako hosťa svojho megakoncertu v Michalovciach. Na zimu nika pripravuje vianočný koncert a my sme mali príležitosť spýtať sa jej niekoľko otázok.

Ako si prežila rok 2015? Na čom si počas roka pracovala?

Reklama

Rýchlo ☺. Koncertovala som, robila som nové skladby a klipy. Začiatkom roka som točila klip k pomalej skladbe Zázrak, potom ma oslovil Mafia Corner so spoluprácou, tak som naspievala a natočila klip k Čerešniam a tým pádom som skladbu Zázrak vypustila až po lete, ktoré som trávila na rôznych festivaloch.

Ako si sa dostala k tomu, že budeš robiť Vianočný koncert? Koho to bol nápad?

Môj a môjho manažéra. Ale nápad je to už rok starý, pretože vlani som robila podobný vianočný koncert v Nitre a povedala som si, že ak sa to osvedčí, tak tento rok urobíme takýto koncert tiež, ale v mojom rodnom meste Michalovciach. Som rada, že sa to podarilo ☺

Reklama
Slovensko zasiahla tragická správa, zomrel legendárny Milan Lasica

Podľa čoho si pre Vianočný koncert vyberala hostí?

Vybrala som si hostí na základe spoluprác, ktoré sme v minulosti absolvovali. Desmodu som robila na jednom turné hosťa a s Beátou Dubasovou sme mali úspešné turné Sme také aké sme. Tam som spoznala aj Brunna Oravca, ktorý Beátu so svojou kapelou doprevádzal. Na tomto koncerte bude jeho kapela Panama hrať aj mne, takže rovno Brunna ,,využijem“ aby aj zaspieval. So všetkými hosťami mám výborne vzťahy, či už pracovné alebo súkromné a som veľmi rada, že prijali moje pozvanie na tento koncert.

Máš nejakého vysnívaného hosťa, ktorého by si chcela zavolať na ďalší ročník v roku 2016?

Reklama

Vysnívaný? Karel Gott. Keďže som mu robila hosťa na jeho koncerte v októbri v Michalovciach ja, rada by som bola, ak by sme si to v budúcnosti vymenili ☺

Bilboard Vianocny koncert male roz.

Chystáš aj nový album?

Skladby mám, aj stále pracujem na ďalších, ale neviem, či to chcem riešiť formou albumu. Asi skôr budem predstavovať skladby po singloch.

Reklama

Kde budeš tráviť Vianoce?

Doma v Michalovciach s rodinou. Veľmi sa teším, lebo je to jediné obdobie v roku, kedy som určite doma. Nie vždy sa mi podarí tráviť doma aj iné sviatky v roku. A čaká ma aj stretávka zo strednej školy po 10tich rokoch, takže tieto sviatky bude isto veselo ☺.

Dlugosh predstavuje novú skladbu, v ktorej spojil slovenskú a dánsku hudobnú poetiku

Čo považuješ za svoj doterajší najväčší úspech?

Reklama

Vždy som sa chcela dostať do mainstreamového rádia a tento rok sa mi to aj podarilo, čomu sa veľmi teším. Naša skladba Čerešne sa stala na isté obdobie dokonca najhranejšou slovenskou skladbou v rádiách. Ale takým top zážitkom bol pre mňa určite koncert s Karlom Gottom, pretože byť hosťom jeho koncertu sa nepodarí každému.

Ako sa ti spievalo na koncerte s Karlom Gottom?

Výborne. Zvolila som si tam set iba s klavírom, čo podľa mňa úplne vystihlo atmosféru koncertu. Športová hala bola vypredaná, ľudia reagovali skvelo a Karel bol neskutočný. Veľmi sa teším, že si vybral mňa ako svojho hosťa, že sme sa mohli stretnúť a porozprávať. Je to neuveriteľný človek a do týchto dní mu posielam množstvo energie a prajem skoré uzdravenie a veľa síl.

Reklama

Chystáš na rok 2016 nejaké turné?

V roku 2016 určite niečo vymyslím. Posledné obdobie som mala zopár koncertov aj v kluboch a úplne som zabudla na to, aká je skvelá atmosféra, keď je spevák v tak blízkom kontakte s obecenstvom. Takže je dosť pravdepodobné, že vymyslím nejaké klubové turné.

Monika Ližbetin v novej skladbe poďakovala svojim rodičom

Reklama

Čo by si odkázala svojim fanúšikom a čitateľom portálu MUSIC ZONE?

Mojim fanúšikom by som chcela poďakovať za podporu a priazeň, z ktorej čerpám a posúva ma vpred. Všetkým čitateľom prajem krásne Vianoce, veľa zdravia, lásky a dobrej hudby ☺.

Ským by si si v budúcnosti chcela zaspievať na jednom pódiu?

Reklama

Ja sa nebránim žiadnej spolupráci a každá je niečím iná a výnimočná. V decembri si napríklad idem zaspievať na krst punkovej kapely Dr. Zetor. Uvidíme, čo ešte prinesie budúcnosť.

Ďakujeme Nike Karch za rozhovor a zároveň Vás, našich čitateľov pozývame na Vianočný koncert, ktorý sa bude konať dňa 15.12.2015 o 19:00 hod. v Michalovciach. Ako hostia vystúpia Kuly, Brunno Oravec a Beáta Dubasová!

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: