Koncerty

Speváčka Tarja Turunen mieri na Slovensko!

Bol to obrovský šok keď sa v roku 2005 verejnosť dozvedela, že Tarja opúšťa kapelu Nightwish. Vytvorila charakteristický image kapely a nikto si nevedel predstaviť, ako bude Tarja alebo Nightwish pokračovať ďalej!

Avšak, každému bolo jasné že obidve strany budú pokračovať a o tom, že aj Tarja samotná bude dosť životaschopná, nepochyboval nikto. Otáznikom bolo, akú partiu okolo seba sústredí a akým hudobným štýlom sa bude uberať. Pretože mala za sebou už nejaké sólové nahrávky a sama bola nielen speváčkou, pianistkou, ale aj autorkou…

V roku 2006 jej vychádza Vianočný album, zatiaľ braný ako „neregulérny“, ale po ňom v roku 2007 riadny debut My Winter Storm u veľkého vydavateľstva a vo viac ako 70 krajinách!

Veľmi blízko dátumu vydania albumu In The Raw sa Tarja predstavila aj na Slovensku, konkrétne na koncerte v Trnave s Evanescence a keďže reakcia na jej vystúpenie bola od fanúšikov fantastická, Tarja v podstate navrhla, že sa medzi takúto základňu svojich priaznivcov chce čoskoro vrátiť!

Jej vystúpenie bolo napriek skrátenému setu skvelé a Tarja sľúbila, že jej vystúpenia v októbri 2020 budú v plnej dĺžke, takže sa máte na čo tešiť!

Bude to prierez celou jej kariérou a už teraz vieme, že si so sebou prinesie nielen kapelu v zostave s takými menami ako Dough Wimbish (Living Colour) alebo violončellista Max Lilja (ex-Apocalyptica), ale aj dvoch špeciálnych hostí, ktorých Vám predstavíme v priebehu jari 2020.

Tarja Turunen spolu so svojou kapelou vystúpi v rámci Raw Tour 25.10.2020 v Žiari nad Hronom a 26.10.2020 v Bratislave.

To Top