Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Spevácko-kabaretné trio Traja z Raja predstavuje novinku, ktorou vtipne reaguje na súčasnú situáciu

„Sme len herci, nie proroci, ale komu niet rady, tomu niet pomoci“ – tvrdí trio Traja z raja v najnovšom songu „Kloktadlo“. Vtipný text a veselý videoklip sú reakciou na aktuálnu situáciu, ktorú Peter „Gedi“ Gedeon, Ľubomír Juhás, Štefan Pálfi spracovali s humorom a nadsázkou. V klipe si zahrali Mikuláš, čert aj antigénová tyč. Vypočujte si ako vidia dnešný svet východoslovenský kabaretieri Traja z raja!

Na svete je nová politická satira. Traja z raja predstavujú pieseň „Kloktadlo“. Na hudbe a texte k novej skladbe sa podieľali všetci traja členovia kapely.

„Naše nové „Koktadlo“ je výsledkom kolektívnej spolupráce. Každý, kto si naše „Kloktadlo“ vypočuje, usúdi, že ho logicky nemožno datovať do minulosti, takže táto pieseň vznikla doslova aktuálne a cez internet „distančne“. Fungujeme v umeleckej branži, takže sa nás táto situácia bytostne dotýka,“ konštatuje Peter „Gedi Gedeon.

Reklama
Slovensko zasiahla tragická správa, zomrel legendárny Milan Lasica

K novinke vznikol aj veselý klip za pomoci kamarátov, ktorí priniesli rekvizity a asistovali pri nakrúcaní. Účinkuje v ňom Mikuláš, čert aj antigénová tyč.

„V duchu nadsázky sme si povedali, že chceme zaujať stanovisko, tak, ako je nám umelcom vlastné, teda humorom. Presne tak aj klip vyzerá, jednoducho sme nakrútili všetko, čo nám napadlo, celé to teda plynulo v našej réžii.  Síce chápeme vážnosť situácie, ale práve vážne situácie si pýtajú možno ešte viac, ako inokedy, nadhľad. Samozrejme, že za finálnym vyhlásením: Sme len herci ,nie proroci, ale komu niet rady, tomu niet pomoci si absolútne stojíme. Nie všetko je potrebné ľuďom dovysvetľovať…“ hovorí Peter „Gedi Gedeon.

Monika Ližbetin v novej skladbe poďakovala svojim rodičom

Traja z raja fungujú od študentských čias od roku 2013 a prinášajú na náš trh rokmi overené diela Františka Kryštofa Veselého, Jozefa Kuchára či Karola Duchoňa, doplnené vlastnou tvorbou.

Reklama

„Už počas štúdia herectva na štátnom konzervatóriu v Košiciach sme sa zamýšľali nad tým, ako si sami vytvoríme príležitosti. Tak sme založili herecko-spevácke teleso Traja z Raja, ktorým by sme kabaretnou formou vyjadrili všetky témy, ktoré sa ľudí dotýkajú. Láska, spoločenská situácia. Kabaret ako žáner mal na Slovensku silnú tradíciu a preto chceme nadviazať na F. K. Veselého či Lasicu a Satinského. Máme za sebou československé turné s Anderom z Košíc, rôzne mestské či obecné slávnosti, vianočné trhy či firemné akcie. Nebyť corony, naše „Kloktadlo“ by malo premiéru určite niekde na námestí. Autorsky sa na našej tvorbe podieľame najmä my sami, no je pravdou, že sme otvorení, a spolupracujeme aj s inými umelcami,“ uzatvára Ľubomír Juhás.

IMT Smile rozbehli koncertnú sezónu a predstavujú letný singel PEACEFUL VILLAGE

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

The Miženko Brothers pokračujú na letnej vlne a po roku opäť vydávajú nový singel. A ako svoje Voľno trávite Vy? Pred rokom mali fanúšikovia...

Správy

Mladý slovenský producent, DJ a skladateľ Dlugosh má na konte ďalší medzinárodný počin. Po tom, ako v minulosti zabodoval na vydavateľstve najlepšieho DJ-a sveta Dona Diabla,...

Novinky zo sveta hudby

Kapela Iron Maiden po šiestich rokoch vydala novú skladbu s názvom The Writing On The Wall, ktorú si môžete exkluzívne vypočuť. Metalová kapela nahrala...

Zaujímavosti

Hudobné trio z Košíc KATE EVANS, ktoré vzniklo len v júni tohto roka, vydáva svoj debutový singel About us. V obsadení spev, gitara a...