Zaujímavosti

Spevák Róbert Mikla sa vracia na Slovensko!

Ak máte za sebou úspešné leto, prečo by takou nemohla byť aj zima či jar. Presne toto si povedal Róbert Mikla, ktorý  od roku 2011 žije s menšími prestávkami v New Yorku.

Robert Mikla 1

V lete 2015 v rámci svojich slovenských prázdnin odohral viacero komorných a niekoľko väčších unplugged koncertov, taktiež vystúpil či už sólo, ako moderátor, porotca alebo so svojou sprievodnou kapelou, ktorá nesie názov Róbert Mikla a priatelia ako súčasť programu na letných jarmokoch či iných kultúrnych podujatiach. Dva krát sa dokonca ocitol v úlohe DJ-a ako hosť diskoték.

Jeho letný koncertný program sa nazýval ,,Brehy,, a mnohí návštevníci mohli uvidieť a počuť Roba v polohe, ktorú predtým nepoznali. Koncerty boli zamerané viac komornejšie a okrem hudby a piesní boli popretkávane poéziou z pripravovanej zbierky básní s názvom Maliar slov, ktorú autorsky vydáva pod pseudonymom Woytech Zenka na jar budúceho roku.

Návštevníci práve čítajú:  Presne na Deň detí je tu premiéra videoklipu Dana Heribana k pesničke Čosi úsmevné!

V podobnom duchu bude Mikla pokračovať v koncertovaní na Slovensku aj od decembra 2015. Program ,,Pocity Tour,, je určený ako pre komornejšie účely s menším obsadením, tak aj pre väčšie akcie typu plesy a iné spoločenské akcie, menšie pódiá, kaviarne, kluby, čajovne, kultúrne strediská alebo pre iné príležitosti, kde sa žiada jedinečný zážitok v podaní špecificky, možno kedysi kontroverzne, dnes skutočne nepoznane vnímaného interpreta.

Po letných prázdninách Róbert ešte stihol odletieť a jeseň stráviť za oceánom, kde spolu s režisérom a kameramanom Randym Coldom natočili videoklip pre skladbu Brehy, ktorý bude mať verejnú predpremiéru dňa 18.12.2015 v Žiari nad Hronom v priestore Čajovne za rohom. Verejná premiéra následne bude 24.12.2015 na kanáli You Tube a bude doslova vianočným darčekom od Róberta svojim fanúšikom.

Návštevníci práve čítajú:  
Najúspešnejšia spevácka šou SuperStar prekonala ďalšie rekordy!

Text: Zuzana Sluková, RMteam, Foto: Miroslava Mlatecová

Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top