Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Spievajúca medička Júlia Pilar je novým zaujímavým zjavom na umeleckej scéne

Mladá žena stíha popri náročnom štúdiu aj skladať piesne a keď sa spojila s renomovaným Lacom Rychtárikom, je z toho krásna a úprimná skladba „Povedz mi“. Julia v nej opisuje svoju skúsenosť s láskou, ktorá je na začiatku nádherná a plná túžby, no po čase vychladne. Započúvajte sa do jej singla, ktorý pravdepodobne bude svojou témou blízky každému z nás!

Julia Pilar spieva od malička, no skladať piesne začala len nedávno. Singel „Povedz mi“ prišiel vlani a je veľmi autentický.

Pesnička vznikala počas teplých letných večerov, keď som si sama s gitarou v izbe premietala momenty z predošlého vzťahu a jednoducho to dávala postupne na papier a do melódie. Opisuje rôzne odtiene vzťahu dvoch ľudí, to pekné, čo sa deje v úplných začiatkoch, motýle v bruchu a silnú túžbu po tom druhom. A napokon sa v nej dostávam k momentu, kedy vzťah začne byť samozrejmosťou a city ochladnú, partneri sa od seba vzdialia. Sama som to zažila, preto som to chcela vložiť do piesne,“ vraví Julia Pilar.

Reklama

Skladba má zaujímavý moderný sound vďaka renomovanému Lacovi Rychtárikovi, s ktorým sa Julia spojila. Ten jej pomohol aj nakrútiť klip.

„Laco je unikátny v tom, že má veľmi individuálny prístup a snažil sa od začiatku zistiť, aká som a čo mám rada, aby čo najviac vystihol v pesničke mňa. Takto to bolo v štúdiu, nahrávaniu predchádzali dlhé rozhovory. Pokiaľ ide o klip, tam mi nič nedaroval a bol prísny, keďže ja som nemala skúsenosti a potrebovala som ukočírovať. Som mu za to ale vďačná, lebo vizuál je nádherný! Veď uvidíte,“  dodáva s úsmevom Julia.

Júlia preukazovala talent už ako dieťa, no napokon sa rozhodla pre štúdium medicíny. Aktuálne je v predposlednom ročníku a skúša sa vydať aj na hudobnú dráhu.

Reklama

„Spievam od malička, asi v 4 rokoch si to všimli aj ľudia okolo mňa, ale skladať som začala len nedávno, po slovensky dokonca len minulé leto. Aj škola aj hudba ma veľmi bavia a myslím, že čas ukáže, aký priestor v mojom živote budú mať,“ uzatvára Julia Pilar. 

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Bratislavská kapela INEKAFE 31.5.2021 zverejnila novú skladbu s názvom Všetky skladby sveta. Text a hudbu napísal frontman Vratko Rohoň. Nová skladba prichádza rok po...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...