Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Spievajúce bábky Haničku a Murka si obľúbili deti aj známe tváre

Už rok sú na detskej pesničkovej scéne viditeľné aj farebné, mäkučké a priateľské bábky – malá speváčka Hanička a jej kocúrik Murko. A obľúbili si ich nielen deti!

Na ich novom DVD nájdeme hosťovať aj viacero známych osobností – medzi nimi aj dvoch OTO-v 2018: Michala Hudáka a Ondreja Kandráča, speváka Laskyho,  herečku Danicu Jurčovú, či speváčku Paci. Nechýbajú na ňom ani detskí hostia – Emka a Ondrík Kandráčovci, Adelka Heftyová známa z televízneho seriálu Prázdniny a Simona Bartosová, čerstvá gymnazistka a speváčka, ktorá prepožičala Haničke svoj hlas.

Títo malí aj veľkí kamaráti sprevádzajú na DVD Haničku a Murka ich každodennými dobrodružstvami, či už v klipoch k jedenástim pesničkám alebo v príbehoch medzi pesničkami. Prostredníctvom týchto krátkych príbehov majú deti možnosť spoznať bližšie Haničku a Murka v situáciách aj im dobre známych – na ihrisku, na výlete, na ceste autom, či v záhrade. Pri tom si môžu hravou formou osvojiť dôležité hodnoty, ako napr. to, že mať strach nie je hanba, že nie je pekné klamať alebo byť lenivý, alebo to, že každý si váži dobrého kamaráta. 

Reklama

Hanička a Murko predstavia svoje DVD na jesennom koncertnom turné, na ktorom odohrajú osem koncertov. Majú už za sebou viacero vystúpení, vrátane veľkých podujatí ako JOJ-ka v meste či FESTÍK, toto je ich prvé samostatné turné. Ich vystúpenia sú určené pre malé deti – predovšetkým v škôlkarskom veku. Dvoch profesionálnych bábkohercov, ktorí vedú Haničku a Murka, dopĺňajú na koncertoch aj dvaja spievajúci bábkoherci: Betka a Miško. Títo dospelí kamaráti Haničky a Murka spolu s nimi nielen spievajú, ale tiež aktívne zapájajú deti do tancovania a spievania, aby si vystúpenie naplno užili.

Po koncerte nebude chýbať autogramiáda k novému DVD Pesničky pre škôlkarov. Keďže je Hanička škôlkarka, v týchto dňoch už usilovne nacvičuje svoj podpis.  Murko má pripravený odtlačok svojej labky. Predsalen, je to kocúr… Má veľmi rád Haničku a aj všetky deti a preto každé dieťa dostane k zakúpenej vstupenke ako darček Murkove čokoládové lízatko! 

Reklama

Lístky na koncerty kúpite v sieti Ticketportal.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...